bolak

Může policie stíhat člověka, za to že přilepil samolepku na popelnici?

Doplňuji:
Takže, abych upřesnil proč se vlastně ptám 🙂, kamarád si založil internetovej obchod a nějak ne a ne se mu to rozjet, tak mě napadlo, že bych si nechal vytisknout samolepky s reklamou na jeho obchod, obešel sídliště v jeho okolí a normálně to tam přilepil na popelnice, ale jde o to, jestli by ON z toho pak neměl nějakej problém…

Nejlepší odpověď
anonym

Na svojí popelnici si můžeš nalepit co chceš, pokud to nebude zrovna něco jako dětská pornografie.
Pokud něco nalepíš na cizí popelnici, policie tě stíhat nebude. Když tě chytnou
při činu, může tě třeba nějak vytrestat sám majitel a vládce popelnice nebo tě bude řešit přestupková komise.

Další odpovědi
IQ tykve

Pokud to nebyla samolepka od Obecního úřadu nebo firmy odvážející odpad, tak určitě!

www

Policie takové věci neřeší, pokud jí k tomu nevyzve svozová firma. A ta jen tehdy, je-li jejich nálepka přelepena nálepkou jinou.
Příklad: u jednoho paneláku mohou vyvážet třeba 3 firmy, každá má svoje nádoby označeny svým logem. Pokud toto logo někdo přelepí, může logicky docházet k problémům při svozu (nádobu nikdo nevyveze). To samé u nádob před domkem, ale jen za předpokladu, že opět nevyváží celou ulici jediná firma. Nálepky mimo logo firmy většinou nikdo neřeší.
Zkušenost
Doplňuji:
Tak pokud je to reklama na podnikání, může být problém už automaticky z podstaty věci! 😉
Měl jsem na mysli různé „zkrášlovací“ nálepky.

Pepa88

Pokud byla jedna a její obsah samotný neporušil nějak více zákon, tak ne. Kdyby jsi byl přistižen při činu, byl by jsi „odměněn“ domluvou…
Doplňuji:
Internetový obchod propagovat samolepkami, ale jdi :) Raději to chce trošku nastudovat marketing…

Google reklama je docela hezké řešení… Často poskytují uvítací bonus (300 – 500, což je cca. 600 zobrazení), je to cílená a efektivní reklama…

Ale, má kamarád eshop na něco dost inovativního? Vypadá ten eshop lidsky? Je ten eshop SEO optimalizován? Atd. Atd. Když mi pošleš soukromou správou URL, něco Ti k tomu říci mohu…

Damiana

Podle mě – když kámoše přistihnou, prudit budou, to zas jo. Příležitost si chlupáči uniknout nenechají. Ale co se týká těch samolepek jako takových, dneska je polepené kdeco a nikdo si toho ani nevšimne:-)
Btw – taky jde o sortiment, aby to nebylo kontraproduktivní. Jestli kámoš kšeftuje třeba s omlazující kosmetikou a nalepí to na starou, smrdutou popelnici, případná zákaznice by se mohla urazit:-)

honza19hk

může,ale kde to dělaj??
se podívej ve městech na sloupy,popelni­ce,značky,roz­vaděče a jiné podobné plochy jak jsou polepený, nikdo to neřeší. 1 za 2 roky ten sloup natřou a tím zmizí i nálepky. To mě nějak nevadí,víc mě vadí posprejované fasády.

pepa6545265

On z toho mít problém nebude, nikdo neví, kdo to tam nalepil.

Oliku141

Jen otázka, jak se jmenuje jeho obchod?

Brozma

Pokud by to byla jeho popelnice tak určitě ne. Ale pokud to bude cizí popelnice akorát by mu řekli ať ty samolepky sundá a to je vše. Rozhodně by ho nezavřeli!

bolak

A ještě jedna věc, z hlediska zákona, je nějaký rozdíl v tom jestli je to samolepka ze žvýkačky pedro a nebo samolepka s reklamou? A je rozdíl v tom když to pachatel (tedy já) přilepí na jednu popelnici nebo když jich oblepí stovky?

bolak

Damiana: no, proto já to právě ještě zvažuju.. totiž je mo jasný že já (vinen) budu nezjistilenej, ale on ačkoliv o tom nebude mít tucha, tak po něm pudou :) a ikdyž mu nic nedokážou, tak to budou zbytečný stresy a vzhledem k tomu že už sem se mu o tom jednou zmínil, zřejmě ihned pozná odkud vítr vane a pak to schytám od něj :)

co se týče těch popelnic, tak v tom bych problém neviděl, ono to zboží co prodává k tomu tak trochu i pasuje :D a já už sem o tom dost dlouho přemýšlel, jak na sebe (jeho) nejlépe upozornit, jde o to že to musí bejt na veřejným místě a tak aby to vidělo co nejvíc lidí, a dospěl jsem k názoru, že protože smetí vynáší úplně každej a prakticky každej den, tak je to pro reklamu naprosto ideální plejs.

Damiana

A co prodává? Urny?:-))
K tomu polepování – napadl mě vandalismus versus dobrý skutek. Záleží na tom, jaké bengo tě čapne. Jestli Retro, tak bude dělat dusno, protože mu bordelaříš v rajónu a on může šermovat pendrekem. Ale jestli tě lapí Ten, který tančí se srdcem na dlani, pak by mohl pochopit, že děláš službičku pro kámoše. Ale na tu druhou variantu bych nesázela, to je utopie, osobně jsem takového poliše ještě neviděla. Četníci hned každého podezírají z blamáže, to je přece jasná věc. I když přijdeš na okrsek s kudlou v zádech.:-)

bolak

jo, tak kydž přijde na okrsek s kudlou v zádech tak je celkem jasný jak zareagujou:

„pozor!!pozor!! má zbraň!!!“

a už tasej ;)

Damiana

Přesně:-))))))

gagaga

:)
ja mam na popelnici samolepky tulipanu .. :)

bolak

www: takže říkáš že je rozdíl mezi samolepkou ze žvýkačky a samolepkou s nápisem firmy? já v tom rozdíl nevidím, přece samolepka jako samolepka :)

no a pak mi ještě teda řekni, jestli z toho on, jemuž obchod patří, může mít nějaký problémy, když o tom nebude vědět?

www

Může mít problémy on.
Popeláři to uvidí a například v rámci žehlení svých problémů (sbírají plus body) upozorní svého mistra a ten to začne řešit.
Pak nikoho nezajímá kdo to nalepil, ale v čí je to prospěch. Navíc jen on je zjistitelný.
Kdyby tobě někdo nalepil cosi na soukromé auto, taky bys kopal.

IQ tykve

Pepa88, počítá se mezi "domluvu " i pendrek ?!