Layla

Muže pojištovna vymáhat náhradu škody?

Boužel se nám stalo, že v koupelně praskly trubky a sousedce nateklo trochu vody na stěnu. Není to zas tak strašné – cca 1m2 zničené tapety. Ona má pojištěný byt a my boužel ne a chce po nás náhradu škody s tím, že pokud to neuhradíme tak to dá na pojištovnu a ta po nás bude chtít uhradu. Je to pravda? Vymaha v takovém případě pojištovna peníze přímo od lidí?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to pravda. Pokud je znám viník, je poviností pojišťovny škodu vymáhat.

Další odpovědi
tom004

Dobré poledne. Sousedce bych nic neplatil, naopak, i když nejste pojištěni, je dobře navštívit pojišťovnu, popsat situaci, včetně toho jak postupuje sousedka, a nechat si poradit. A sousedce bych doporučil, ať škodu rozhodně nahlásí. Její postup zavání klasickým „vydíráním v nouzi“. Systém je jednoduchý, postraším je, protože od pojišťovny toho moc nedostanu, oni mi zaplatí víc. A nevěřím tomu, že by pojišťovna vymáhala úhradu částky, kterou postižené za škodu jak ji popisuješ zaplatí.

redy

Pak že nejsou úžasný tyhle stránky 🙂

Když si jeden může vybrat .)

zzzzz

Drap má pravdu, zničili jste ji sice metr tapety, ale ona tu koupelnu musí vytapetovat celou, přece si nemyslíte, že kvůli vám nalepí metr jiné tapety. Její koupelna musí být uvedena do stavu v kvalitě, ve které byla před vytopení. Pokud škodu neuhradíte, uhradí ji pojišťovna a ta si ji pak vymůže na vás i s náklady, na vymáháni.