kosaaaak

Může plísňovej sejra zplesnivět?

Doplňuji:
A jak to poznám?

Nejlepší odpověď
tom004

Může,ale dřív než stačí zplesnivět,zhoř­kne,začne se z něj oddělovat syrovátka.Tím se stane nepoživatelným­.V minulých letech (před rokem 1989),platilo např. u Nivy,že se nesměla prodávat,pokud plísňová složka překročila 33% objemu sýra.Takový sýr,byl stažen z prodeje,a odvezen do tavírny sýrů k dalšímu zpracování,nebo se z něj vyráběla >Lipenská pomazánka<.Mi­mochodem,jak přezrálá Niva,tak pomazánka z ní byli dobroty.

Pro Fun1k.To zelené je penicilínová kutura,kterou se Niva očkuje při výrobě.

Další odpovědi
arygnoc

ano, může.

jak to poznáte? jako u běžných potravin – změní konzistenci, barvu, chuť a vůni.

Drap

samozřejmě že může, jako každý jiný.

Fun1k

Vyroste na něm plíseň jiné barvy, nejčastěji to bude Penicillium, takže typicky zelená.

Adula.57

Ano může. Když bude ve vlhku a bude tam dlouho tak ano.