Keiro

Může oheň spálit kyselinu?

Tak jak zní otázka. Jestli oheň spálí kyselinu a tím ji vypaří.

Nejlepší odpověď
gecco

A jak zní otázka???
:-OOO

  1. není kyselina, jako kyselina
  2. spálení není odpaření

___
Nevím, jaké pokusy chystáš – ale rozhodně napřed studuj teoreticky – chemie může hodně bolet…!!!

Další odpovědi
Dochy

většina (všechny) kyseliny půjde teplem odpařit, nebo rozložit.
Hořlavé ale budou jen některé. Hoření není odpaření. Odpaření je změna skupenství, bez změny chemického složení. Hoření je proces, kdy se látka slučuje s jinou (obvykle s kyslíkem) za vzniku tepla.

Rozhodně bych s Tvými znalostmi v dané věci neexperimentoval. (ani se svými 😉

Lamalam

Může. Většina karboxylových kyselin patří mezi dobré hořlaviny.

mosoj

Záleží na teplotě. Oheň to ale zmákne. Zůstane tzv. neodpařitelný zbytek ( odparek).

Do aku baterií se dolévá jen voda, protože se kyselina neodpařuje. Jestlipak víš proč ?

Agneta

Tady máme názorný příklad, že něco „nového“ (zavedená novinka při dopl. otázky) není v pořádku: totiž Keiro v tom nenápadném doplnění diskutuje s prvním odpovídajícím (gecco). Teď si představme, že tam už bude deset odpovědí…Nemělo by to být jasné (jako dřív), že ot. doplňuje?

gecco

Agneto – Keiro otázku nedoplnil, rovnou přešel do Diskuse…
😉

Agneta

Ale teď je tam nějaká změna v doplňování – nebo né?

gecco

To je – Doplnění se pozná tak, že se v otázce objeví „Upravil/a“, na to je možné kliknout a zobrazí se původní a pod ním i upravené znění otázky.
😉

Agneta

Ano, děkuji, to víš – já stále někde lítám a nic nepostřehnu:DDD

Keiro

Nechystám žádné pokusy, jen s někým debatuji.
Myslím tím odpaření.

gecco

Pořád platí, že není kyselina jako kyselina…
😉
Ale protože máš zřejmě na mysli vodný roztok, pak ano – z kyseliny je možné odpařit vodu – co ´zbude´ je závislé na tom, o jakou jde kyselinu.