PANÁD

může oficiálně otec učit syna řídit auto?

Vím, že před mnoha lety mohl rodič za jistých podmínek připravit dítě ke zkoušce v autoškole. Existuje tato možnost i nyní?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

No pokud bude otec učitelem v autoškole, tak může.

Kde by jako jezdili??? Normálně v provozu?

Pro výuku autoškoly se musí splnit příslušné vzdělání a vozidlo musí také splňovat určité normy.

Další odpovědi
suaeda

Nemůže. Ale běžně se to dělalo, dělá a asi bude, že na polních cestách , nebo mimo rušný provoz otcové zaučují své děti. Když se přijde do autoškoly tak se tam hned pozná, kdo to měl v ruce a kdo ne. Ve výhodě jsou samozřejmě ti, kteří si dopředu mohli zkusit řídit auto.

cukrar

Tak jak se ptáte nikoliv, musí do autoškoly.

lukas.zmizik

no… a my takové případy pak v autoškole přeučujem…

Jinak -pokud je otec držitelem profesního osvědčení učitele výuky a výcviku, pak ano, jinak ne.

Drap

Může, pokud má k výuce oprávnění.