Rohlik

Může obchodník odmítnout platbu v drobných?

Modelová situace. Chci si koupit Notebook za 15.000,– a chci ho zaplatit v mincích hodnoty 50,– (=300ks).
Může obchodník takovou platbu odmítnout?

Nejlepší odpověď
Drap

Upravuje to zákon o oběhu bankovek a mincí. Pokud jich nebudeš mít více jak 50 kusů, tak by je měl přijmout.
http://www.no­vinky.cz/finan­ce/313904-na-placeni-hotovosti-v-obchodech-jsou-zakony-pytel-minci-vam-neprojde.html

Další odpovědi
iceT

Obchodník musí přijmout 10 mincí stejné nominální hodnoty,ale taky tě může poslat do háje.Ono je to totiž o lidech a v lidech.Dle mého názoru se mince na vracení hodí vždycky.