šampon

Může o sobě kamarádka říkat, že je černá nebo že má černošský předky?

mám kamarádku která měla v 15.století černošskýho předka
prej si dělala dna test

Nejlepší odpověď
annas

Může mluvit pravdu, pokud má doložené, že má černošské předky. Pokud ne, tak „kecá“.,

I když hledat rodokmen se daří podle matrik do první poloviny 17. století, výjimečně do století 16., století.

Že si říká černá, záleží na tom, jak to myslí. Černý je hanlivý výraz nejen pro černochy, ale i pro Rómy.

Jen mě zarazilo, když říká, že si sama udělala DNA test. To asi těžko.

"Ale je pravda, že "všichni lidé jsou původem z Afriky. V průběhu tisíciletí putovaly jednotlivé skupiny lidí po celém světě a usadili se v různých koutech světa. Každá skupina má „své putování“ zaznamenané v DNA. " atd.
http://www.ge­nexone.cz/rubri­ky/sluzby/human­ni-genom/testovani-genetickeho-puvodu/

Další odpovědi
led

Kto pozná všetkých svojich predkov hlbšie než do XIX.storočia? Málo je tých, ktorí majú jasný „rodokmeň“, kedže ten sa u „pospolitého ľudu“ nevytváral, len pamäti potomkov zostával a všetci viem, že ľudská pamäť (bez uloženej „databázy“) nie je večná a čas milostivo zakrýva, čo zakryť chceme a veľakrát aj to, čo chceme zachovať. Koľkí z nás majú predkov za tisícročia ľudského rodu rôznym spôsobom imigrovaných do Europy.
Teoreticky je možné, aby kamarátka mala černošského predka, pretože v XV.storočí boli rôzne kontakty s Afrikou a obyvateľmi tohto kontinentu. Pravdu by mohli povedať genetici, ak by vám na tom veľmi záležalo..

Drap

Proč by nemohla? Každý si může říkat co chce

aliendrone

Poupravím/doplním Drapa > každý může „říkat co chce“, za něco ale je kriminál! (stejně jako za bolševika, no) ;) :D :D

dubraro

Hypoteticky je to možné, ale těžko by to dokladovala. „Mouřeníni“ byli u nás ve středověku známí, i když jich tady žilo málo.
Říkat že je černá sice může, ale každý vidí, jakou má barvu ve skutečnosti. Pravděpodobnost přenosu genů pro tmavou pleť přes tolik generací je mizivá.

BTW: Mám kamarádku, která měla skutečně otce černocha (Kubánce) a českou matku. Má bílou pleť, ale obličej, vlasy a stavbu těla jako černoška.

ivzez

Říkat může cokoliv a jestli jste kamarád/ka,
neměl/a byste její tvrzení zpochybňovat.