Elk

Může někdo strovnávat kapří maso s psím? Viz akce 20.12. v Praze.

Odpovědi
poa.li

Oni nesrovnávají maso, ale životy a utrpení..

venkovan

Ano lze, rybí maso je dietnější To co dál následuje je divadlo a pokrytectví organizátorů akce.

Je prokázáno, že maso patří za důležitou složku potravy lidí. Mimochodem, jsou běžné vysílány pořady ze života opic, kde loví jiné menší opice či menší živočichy a s velkou chutí se potom do úlovku pustí. zvýšení kapacity mozku lidí se přisuzuje opět živočišným bílkovinám. Navíc se osobně domnívám, že aby lovem pralidí byl úspěšný ( s ohledem na jejich fyzické možnosti) začal využívat svoji inteligenci, učil se spolupracovat, postupně používat nástroje atd.
Po tisíciletí se lidi, prakticky od svého dětství setkávali se smrtí a naučili se jí vnímat jako součást života (vnímat oba její póly). Po celou existenci lidí zabít zvíře pro potravu patřilo k životu jako dýchání. Stejně tak když umřel doma některý člen rodiny (nebavím se o válkách). Dnes staré členy rodiny pošleme do nemocnice (je to ale logické, není doma nikdo kdo by se celý den staral o dlouhodobě nemocného jako kdysi když žena se starala o domácnost a hospodářství okolo chalupy) – výroba potravin z masa je průmyslová schovaná do průmyslových hal. Děláme, že nevíme o tom, že to maso na talíři musel někdo „vyrobit“, a to i včetně zabití.
Omdléváme při tom, když hospodině musí podříznou slepici která již nenese, na zabíječku chodíme až když je čuník „na pekáči“.
Pro některé lidi zabití kapra na ulici je neetické. Ale co je lepší – jíst mrazenou rybu kterou někdo zabije za plotem továrny a doma si tu rybu potom rozmrazit nebo s ohledem na skutečnost, že ryba – rybí maso se rychle kazí, si odneseme domu živu rybu a potom ji doma budeme často i neodborně zabíjet sami a nebo tak den, dva dny před jejím zpracování na jídlo si ji nechat zabít zkušeným rybářem?

Zdroj: život