konemy

Může myš zvracet?

Má či nemá tu jícní záklopku nebo co?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, nemůže…
😉
Hlodavci obecně (tedy ani myši) nemají dávivý reflex – neumí (nemohou) zvracet…
_____________­___________
Podobně nemají dávivý reflex třeba koně…
Co jednou strčíš koni (i hlodavci) do krku, musí spolknout…
😉

Další odpovědi
Emefej

Nemůže, žádný hlodavec nezvrací.

Drap

Ano, i myš může zvracet.

Kepler

Já myslím, že ano. Jako každý savec. Říká se tomu dávivý reflex, jeden z sebezáchovných reflexů.

redy

Žaludek potkana má slepý vak, který zabraňuje zvracení. Na něj navazuje tenké střevo, jehož části jsou dvanáctník, lačník a kyčelník, který přechází v slepé střevo a z něj pak pokračuje jako tlusté. Slepé střevo je veliké, dosahuje 6–9 cm. Tlusté střevo je tvořeno tračníkem vzestupným, příčným a sestupným. V tračníku sestupném jsou zformované výkaly. Tlusté střevo je zakončeno konečníkem, který vyúsťuje pod ocasem análním otvorem. Anální žlázy se nevyskytují. Játra jsou členěna na DOPLNIT laloků. Žlučový měchýř není, žlučové vývody se spojují a ústí do dvanáctníku. Slinivka Vepište odpověď…

fcoop

Součástí některých nástrah je rovněž velmi hořká látka Bitrex a emetika (léčiva, která u lidí vyvolávají zvracení). Hlodavci dávivý reflex nemají, a proto na ně emetika nepůsobí. = o likvidaci hlodavců.