kurec

Může můj praktický doktor vidět, které léky mně předepsal alergolog nebo psychiatr?

Odpovědi
Ametyst

Čas od času přinesu praktickému doktorovi zprávu od specialistů. Sestra to přepíše do počítače, a už to tam s pacientem bude trvale.

Drap

Ano, může

Syd

Jo, vidí to ve sdíleném lékovém záznamu.

da ny

Zprávy od odborných lékařů by měl mít (od Vás) i praktický lékař.
Pokud budete třeba náhle hospitalizován v nemocnici a nebudete při vědomí, schopen,
při příjmu říci, jaké léky a proč užíváte. Nic Vím nedají, po ničem jiném,
než po informacích od praktického lékaře se "pídi"t nebudou.
Jistě chodíte na pravidelné preventivní prohlídky. Váš lékař by měl vědět vše.
Při nástupu do zaměstnání, musíte projít lékařskou prohlídkou.
I cizí, smluvní lékař, bude vycházet ze zprávy praktického lékaře.

Léky, které nejsou vázány odborností, může na základě zpráv/doporučení
odborného lékaře, předepsat i praktik.