Dafid

Může mi zničená baterie zabránit spuštění telefonu?

Ahoj, jelikož jsem šikovný a mobil mi padl asi z 10-ti do takové bláto/voda/olej a koupal se tam asi 10 minut než jsem se pro něj dostal. Po dopadu svítil hned jak jsem se k němu dostal tak jsme ho vypnul a nechal pořádně vyschnout(měl jsem ho daná v autě které bylo celý den zavřené) No a teď jsem to zkusil zapnout jenže když se ještě nchal zapnout naběhl na základní odemikací menu (prostě to gesto) a zapípal že nemá proud a vypnul se i když byl celou dobu v nabiječce. Teď nejde ani zapnout. Dík za rady a typy.
Jo je to Lenovo P70 s tou nevyjímatelnou baterii. Díkyyy

Nejlepší odpověď
Dochy

Může to být baterka. A můžeš mít v pr… telefon.

Po namočení je nutné přístroj: ihned vypnout, vyjmout baterii/akumulátor, zkontrolovat a příp. vyčistit (osobne pokud se nějaký bordel či voda dostali dovnitř tak vyčistit bych to vyčistil jak to půjde – i vodou pokud se tam už dostaka – a pak ještě propláchl lihem) a nechal důkladně vyschnout (1–2 dny, příp déle pokud se tel. nepodařilo pořádně rozebrat)

Další odpovědi
Tobbycz

Odpálené může být vše. Od baterie až po základní desku. Tohle už se ani nevyplatí opravovat.

Dochy

Tak obávám se, že to je pak na servis… Ideálně tedy okamžitě po pokusu o vraždu utopením, ale s tím teď už nic neuděláš.