Pavluška

Může mi zakázat chovat psa?

Bydlím v bytě v podnájmu a chci si pořídit psa. V nájemní smlouvě není o držení zvířat v bytě ani zmínka. Zeptala jsem se majitelky, zda by jí pes v bytě nevadil, ta mi odpověděla: „zvířata v bytě nepovoluji, byt je pro lidi a ne trápení pro psy.“ Kdybych si nyní psa pořídila, mohla by mi majitelka smlouvu vypovědět?

Nejlepší odpověď
standa

V tomto konkrétním případě NIKOLI, smlouvu by nemohla vypovědět, ale nejspíš máte nájemní smlouvu na dobu určitou, takže by asi nastala situace, že by vám smlouva prodloužena nebyla.

Pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, tak by právo bylo na vaší straně…, jiná otázka je, zda by nebylo taktičtější se do budoucna s majitelkou nedohodnout na nějakém kompromisu.

Další odpovědi
hanulka11

Zřejmě když byt pronajímala jí nenapadlo,že si psa pořídíte. Ale je to její byt a má právo vám to zakázat. Já bych učinila stejně. Bylo by dobré ,to do smlouvy připsat. Pokud by se vám to nezamlouvalo, asi byste měla smůlu.Jistě by našla někoho ,kdo by tam šel bydlet i bez psa.