supino

Muže mi někdo vysvětlit proč za větru uschne pradlo rychleji?

prosím o rozsahlejší odpověd

Nejlepší odpověď
atriplex

Vzduch, který je sušší než prádlo přijímá do sebe vodu z prádla. Kdyby nefoukalo, tak se vzduch okolo prádla nasytí vodou a schnutí by se pak zastavilo. Tím, že fouká, tak se stále doplňuje nový suchý vzduch. A proto prádlo za větru uschne (ovšem za podmínky, že je ve vzduchu nízká vzdušná vlhkost).

Další odpovědi
pokazdejinak

prádlo schne díky odpařování vody a vítr má přitom stejnou funkci jako foukání na talíř horké polévky – odebírá vodě v prádle přebytečnou energii a ta se tak může přeměnit z kapalného skupenství na vodní páry, které jsou větrem hned odváté pryč

venkovan

Foukal silný vítr a pršelo. A prádlo neuschlo. Tak nevím.