huxa

Může mě autobusák odmítnout vzít kolo?

Dokonce jsem mu chtěl poté zaplatit za něj jako za zavazadlo, autobus byl prázdný-nastupovalo pouze 5 mých kamarádů a už jsem ani neočekával víc lidí.
Doplňuji:
Bohemica-byl to normální autobus, který jezdí mezi vesnicemi-ČSAD, vždy mě řidiči vzali s kolem, ale teď už ne. (měl jsem ho i dnes poctivě umyté-chtěl jsem jet do opravny si koupit přehazovačku do servisu-měl jsem si vzít i kolo a oni mi to hned měli namontovat) Dosti by mě zajímalo, jestli má vůbec cenu o tomto napsat jeho zaměstnavateli, popř. nějakým sekretářkám.

Nejlepší odpověď
anonym

Každá přepravní společnost má svoje předpisy.Když cestuješ s nějakým břemenem nebo zvířetem, tak je dobré si předem tohle zjistit u konkrétního přepravce. Speciální sezónní cyklobus to asi nebyl, co?

Další odpovědi
lukas.zmizik

Odmítnout může. Je to na uvážení řidiče. Psát o tom zaměstnavateli asi nemá cenu.

anonym

  1. Vždy jsou rozhodné přepravní podmínky
  2. Řidič zodpovídá za bezpečnost přepravy, tudíž má konečné slovo
  3. Otázka zde již byla, stačilo nahlédnout do starších odpovědí – viz odkaz ve zdroji
  4. BORS je sice smluvní přepravce z Břeclavi, ovšem závazné jsou přepravní podmínky JM kraje – viz odkazy níže:

http://www.bor­s.cz/sluzby-detail/smluvni-prepravni-podminky/172/
http://www.bor­s.cz/img/wswg/SPP%2­0IDS%20JMK%2012­0101.pdf

P.S. Počítačová gramotnost neznamená jen umět šoupnout dotaz a lidi starejte se za mne!
Ale i běžné vložení klíčových slov do vyhledávače a samostatnost dospělého jedince. S případnou reklamací, bys sklidil jen posměch a útrpnost nad ostudnou neznalostí podmínek přepravce, jehož služby pravidelně využíváš. Zakoupením jízdenky totiž každý cestující akceptuje smluvní podmínky přepravy, stejně jako jsi se zavázal dodržovat zdejší pravidla svou registrací (kde opakování otázek je považováno za závadný příspěvek a podvádění v bodování, nehledě k neúctě ke slušným uživatelům, co za tebe vyhledávali odpovědi na shodné téma).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolo-a-autobus

anonym

Dr.Axl, nebuď tak dokonalý, místo řečí o počítačové gramotnosti napiš radši odpověď, ty než dojdeš k jádru věci, musíš vždy každýmu udělat přednášku o tom, jak co psát.
Huxa se ptá jasně a slušně, tak taky tak odpovídej jednou pro vždy!!!!!!
A k otázce, zda může, nebo ne, tak odmítnout může, pokud je tam hodně lidí, pokud je poloprázdný autobus, tak není proč odmítnout, to právě záleží na tom, jak se vyspal, pro méně chápavé, je to tak, že on má poslední slovo a nenaděláš s tím nic ☹

huxa

omlouvám se, né ČSAD ale BORS

anonym

Než budeš psát sekretářkám :)) tak se podívej na podmínky přepravynebo se u nich přímo zeptej a teprve podle výsledných informací postupuj!