Může matka trpící se zlou holkou ji v jejích 18 letech beztrestně vyhodit z bytu?

-
Ona neplní řádně dle práva - pomoc v domácnosti, učí se špatně a dělá proti matce protiprávní věci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

WTF??

..."dělá proti matce protiprávní věci"... - podej na ni trestní oznámení...
____
Skoro mám pocit, že se ptá ta "zlá holka" - a chce mít nějakou ´páku´ na vydírání matky...

Další odpovědi:

Zlatý

Kdybys dceru vychovávala k obrazu svému, i přesto, že jsi na výchovu byla sama, nemuselo by dojít k této situaci. Máš v tom největší podíl!

P.S. Tři roky zpátky: http://www.odpovedi.cz/…

Bronzový

Tak asi u vás tedy neplatí: "Jaká matka, taková dcera...." ;)

Nedokážu si dobře představit, jaké dcera "dělá proti matce protiprávní věci?"
Pokud je zákonný důvod, samozřejmě můžete dceru "vystěhovat" i vydědit..
Dokud bude studovat, máte k ní do 26 let vyživovací povinnost...(vy a otec).

Možná by bylo vhodné "krizi" pořešit s odborníky: u psychologa, příadně při MÚ na odboru péče o rodinu, děti a mládež. Někoho z příbuzných...
Proč se učí špatně? Kašle na domácí přípravu? Fláká se?
Jaké jste jí vytvořila podmínky (zázemí), aby se dobře a ráda učila a pomáhala, vedla jste ji k tomu od útlého věku?
Matky by obvykle za své (byť nezdárné děti) "dýchaly" a pekly buchty, třeba do kriminálu....:D
Pokud Vás dcera neokrádá, nešikanuje, nesekýruje, nevydírá, nebije, nefetuje atp., tak je asi chyba někde v komunikaci, ve vzájemných vztazích.
V představách o "právech a povinnostech" mezi Vámi a dcerou a naopak.
Nebojujte spolu!
Zkuste ještě vše řešit v dobrém, vzájemně komunikujte, spolupracujte (pokud to jde), pomáhejte si vzájemně a třebai s pomocí odborníků.
Kdo chce a hledá, cestu najde ;).

Doplňuji:
Po přečtení odkazu na Vaši otázku staršího data je mi velmi líto Vaší dcerky!
Pokud jste ji v náročném období jejího vývoje krmila dlouhodobě rohlíky a mlékem, patrně by jí mohlo být i v dětském domově lépe ...... :(
Také nevím, kam jste se hodlala přestěhovat do pronájmu za 20 tisíc... Do Prahy? Takové nájmy nejsou ani dnes v krajských městech za byty 1+3.
Možná jste ve svízelné situaci, ale to Vaše dcera též!
Pokud ji milujete, jistě vše zvládnete. Přeji Vám hodně sil a štěstí!

Stříbrný

Zlá, nepořádná, špatně se učí- kolik je jí let?
Já myslela že vyhodit z domu můžem jen starý věci.Tak teda změna, můžem vyhodit ze svého bytu i vlastní děti.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nevím co tak strašnýho může dítě provést- aby bylo bez milosti vyhozeno.Třeba i v osmnácti.
Ale to je můj osobní ničím nepodložený názor...

Zlatý

Za jistých podmínek by ji šlo úředně vystěhovat. Pokud však nemá ukončené vzdělání a neskončila její příprava na povolání, trvá stále vyživovací povinnost matky. Pokud tedy chceš, můžeš ji pronajmout byt, platit nájem a živit ji a zbavíš se případných problémů.
Podle toho co jsem se dozvěděl v diskuzi by bylo zřejmě dobré zamyslet se nad tím, kde jsi udělala ve výchově chyby.

A co její táta,ten už od vás utekl?jo jo geny geny,komerční satanismus ten dneska frčí.
https://www.youtube.com/…

Bronzový

Da ny to zmiňuje, já jen připomínám to správné znění: Aká matka, taká Katka. Málo platné, děti jsou obrazem rodičů.

Diskuze k otázce

Lenka Jezova

Ve výchově udělal chybu její otec, neplatil, 7 let soudy, vždycky mě ponižoval a vysmíval se na můj účet, ono holky vždy více inklinují k mé smůle k otcům, než synové, pak chybu udělala rodina, absolutní ponižování mé osoby, neúcta ke mě, stejně tak okolí, to dítě nenaučilo , aby ke mě mělo úctu také a podle toho to tak vypadá. Moje chyba byla, že jsem dítě nestrčila otci a nejela někam za nějakým šikovným bujným mužem a nezačla znovu, protože před tím mě ex týral, bil a pak si našel subimku, co přímo bití vyžaduje a je spokojena jako sdo maso s tím.že má při sexu násilí, jenže mi to nevyhovovalo, tak jsem chtěla rozvod, ale to násilí neskončilo. On si našel spojence a tím pádem pokrytecky začalo týrat i okolí včetně rodiny. Kdybych dítě strčila otci a prchla, založila si novou rodinu, mohla jsem být šťastná a dnes mi dítě lezlo do zadku, bohužel, tím, že jsem ho milovalal jsem skončila ponížená a jako hubkař, dítě se směje, ex se směje a rodina jsou jen kur...ehm..

anonym

Tak ji vyhoďte z baráku,když už je v takovém stadiu a jestli má v sobě ještě nějakou tu úroveň,tak se vrátí s "bubnem".

Lenka Jezova

Lže, krade, podvádí, učí se na 4-5 a považuje to za dobré, vysmívá se, nemá úctu k matce, nepomáhá- neuklízí, nikdy neumyla nádobí, nikdy neprala, dělá záměrně nepořádek, tahá se se Satanisty a dělá naschvály.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.