devi344

Může jít člověk na medicínu i když nestudoval gymnázium ?

Odpovědi
Quimby

Ano, může.
Ovšem musí mít dostatečné znalosti biologie/chemie, aby udělal příjmačky.
Na medicínu se dá jít z gymnázia, ze zdravotní školy. Z ostatních ti nejspíš budou chybět určité znalosti, ale nic ti nebrání se připravit sám.

cochee

Předpokladem je vždy úspěšně udělaná maturita, tzn. teoreticky lze zkusit studovat medicínu (resp. se na ni hlásit) dokonce i s pouhým učebním oborem zakončeným maturitou. Dále viz Quimby; jsou nutné znalosti oborů, které se na tom učňáku určitě neučí a je třeba se připravit samostatně.