Pavel1212

Může jet cyklista po silnici I. třídy?

Jde mi o to, že na své 35 km trase, kde potřebuji jet, mě čeká asi 10 km jízdy po silnici I. třídy blízko státní hranice. Je možné po takové cestě jet na kole?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nesmíš pouze na silnici pro motorová vozidla a na dálnici. Silnice první třídy může, ale nemusí být „silnicí pro motorová vozidla“

Další odpovědi
anonym

Pokud na ní není cyklistům vjezd zakázán místní úpravou, můžeš

zzzzz

Je jen doplním, že pokud by vedle ní vedla cyklostezka, tak musíš využít ji. I kdyby tam byl místo cyklostezky tankodrom ☹