Avatar uživatele
Bronzový

Může hyperarelgení krém od Dermacolu způsobit alergickou reakci?

Moje matka si koupila krém Dermacol elixir eye cream a asi po 10 hodinách se jí koutky očí velmi silně podráždili, také jí opravdu strašně moc bolí oči. Je to alergická reakce? Pomozte prosím!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Alergii může mít člověk prakticky nacokoliv. Vy jste asi tedy neměl namysli krém "hyperalergenní" ale "hypoalergenní", tedy takový, který by arelgii vyvolávat neměl. Háček je v tom, že hypoalergenní krémy jsou vyráběné s ohledem na běžné alergie. Neobsahují látky, které jsou běžně dráždivé. To ale neznaméná, ež Vaše maminka nemůže být citlivá na některou složku daného krému.
Také si ve složení zkontrolujte, jestli krém neobsahuje heřmánek nebo ale vera. Tyto dvě rostlinky, nebo spíš výtažky z nich se do tkzv. hypoalregenních přípravků dávají docela často, ačkoliv jsou velice dráždivé.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.