Avatar uživatele
uncle Sam

Může gorila zabít člověka?

A jak? Kousnutím, uškrcením, ranou pěstí nebo jak?

Chtěl jsem to dát do přírodovědné kategorie, ale nabídlo mi to jaksi jenom kat. zdraví…
Doplňuji:
Tak tím kousnutím jsem myslel, že by třeba prokousla hrdlo :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 3440 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě, že se to může stát, už vzhledem k tomu, že může měřit až 2 m a vážit 200 kg. Gorila se ale lidem spíše vyhýbá. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ahold

Pokud se bude cítit ohrožená sama, nebo její mládě, Tak bez problémů. A zejména samec si svojí rodinu dobře hlídá.
Zaútočí v ohrožení.
Vzhledem k tomu, že je daleko silnější než člověk, tak by stačilo jediné kousnutí nebo úder paží a mohl by zabít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Těch případů je zdokumentovaných hodně. Četl jsme o tom v knihách, takže asi nedozdrojuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

Vzhledem k tomu, že orangutan utrhl dospělé ženě ruce, mám za to, že gorila bude horší protivník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Mnoho zvířat je silnějších než člověk, především opice. Gorila je jedním z nejsilnějších zvířat. Je sice plachá, ale kdyby neměla jinou možnost , tak bych si na ní vsadil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

noo,vzhledem k tomu,že samec šimpanze je asi 8 krát silnější než průměrný člověk,tak gorile bych se pod ruku (nebo pod cokoliv) dostat nechtěl.Gorila může zabít i úderem paže ,prokousnutím hrdla,odtržením části těla a následným vykrvácením..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rosie5

Samozřejmě, že může :) Kousnutím asi ne pokud to není nějaká zmutovaná jedovatá gorila :D Uškrtit by mohla a ranou silnou také.. Stal se i případ kdy gorila utrhla člověku ruce…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek