uncle Sam

Může gorila zabít člověka?

A jak? Kousnutím, uškrcením, ranou pěstí nebo jak?

Chtěl jsem to dát do přírodovědné kategorie, ale nabídlo mi to jaksi jenom kat. zdraví…
Doplňuji:
Tak tím kousnutím jsem myslel, že by třeba prokousla hrdlo :D

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě, že se to může stát, už vzhledem k tomu, že může měřit až 2 m a vážit 200 kg. Gorila se ale lidem spíše vyhýbá. 🙂

Další odpovědi
ahold

Pokud se bude cítit ohrožená sama, nebo její mládě, Tak bez problémů. A zejména samec si svojí rodinu dobře hlídá.
Zaútočí v ohrožení.
Vzhledem k tomu, že je daleko silnější než člověk, tak by stačilo jediné kousnutí nebo úder paží a mohl by zabít.

setapouch

Těch případů je zdokumentovaných hodně. Četl jsme o tom v knihách, takže asi nedozdrojuju.

Kura

Vzhledem k tomu, že orangutan utrhl dospělé ženě ruce, mám za to, že gorila bude horší protivník.

Kelt

Mnoho zvířat je silnějších než člověk, především opice. Gorila je jedním z nejsilnějších zvířat. Je sice plachá, ale kdyby neměla jinou možnost , tak bych si na ní vsadil.

mojitek

noo,vzhledem k tomu,že samec šimpanze je asi 8 krát silnější než průměrný člověk,tak gorile bych se pod ruku (nebo pod cokoliv) dostat nechtěl.Gorila může zabít i úderem paže ,prokousnutím hrdla,odtržením části těla a následným vykrvácením..

Rosie5

Samozřejmě, že může :) Kousnutím asi ne pokud to není nějaká zmutovaná jedovatá gorila :D Uškrtit by mohla a ranou silnou také.. Stal se i případ kdy gorila utrhla člověku ruce…