Terezka1992

Může exekutor rodičům polepit nábytek, elektroniku apod., když u nich nebydlím a nemám již 8 let trvalý pobyt?

Dobrý den, může exekutor přijít k mým rodičům a polepit jim nábytek, elektroniku apod., když u nich nebydlím a nemám 8 let trvaly pobyt?

Odpovědi
autacek

Pokud se důvodně domnívá, že se tam zdržujete a máte tam svoje věci, tak ano.

Ovšem předpokládám, že Váš dotaz je spíše hypotetický, protože v praxi nevím, že by se tohle dělo.

Kryšpín

Pokud je to majetek potomka, který vyrábí dluhy a nesplácí, tak ano

ivzez

Ano, exekutor může vstoupit kamkoliv, kde se důvodně domnívá,
že má povinný nějaký svůj majetek. Má-li dlužník např. trvalý
pobyt „na úřadě“, půjde exekutor po jeho předchozích trvalých
pobytech a přijde i tam, kde dlužník skutečně bydlí, aniž by tam
měl přihlášen trvalý pobyt.

Exekutor může do obydlí vstoupit i v době nepřítomnosti
majitelů či nájemníků.

Takže já bych poradila přestat se zajímat o to, kam smí
exekutor přijít a začít se zajímat o domluvu s exekutorem
a o to, jak nejrychleji dluh splatit.

K odpovědi Auťáčka:
Vím o několika případech, kdy exekutor přišel do domácností
a zabavil majetek lidem, kteří s dlužníkem neměli nic společného.
Pouze se nějakou dobu po jeho odstěhování nastěhovali do bytu,
kde dříve bydlel dlužník. Podali sice vylučovací žalobu a majetek
po nějaké době získali zpátky, ale táhlo se to dlouho, něco se jim
vrátilo poškozené a vůbec to pro ně byla velice nepříjemná zkušenost…
(Doufám, že takových případů není moc.)