JanaJohanka

Muže dítěti ublížit uzivani léku proti teplotám po více než týdenním uzivani?

Moje dcerka(1,5roku) uz vic než 10 dni ma vysoké horecky-neklesá ji pod 38stupnu,4.den jsme na izolaci v nemocnici a me nepřipadá správně podávat stále jen nurofenu a paralen v cipcich. Prosim o názor

Nejlepší odpověď
cochee

No jestli jste v nemocnici, zkus důvěřovat lékaři, který jí ty léky předepisuje. Když je velká vizita, chodí i primář, zeptej se jeho.

Další odpovědi
zzzzz

Pokud máte pochybnosti o schopnosti tamních lékařů, tak si vyžádejte kopii lékařské karty a prodiskutujte to s lékaři z jiné nemocnice.

Pokud jim věříte, a jen potřebujete vysvětlení, obraťte se na ošetřujícího lékaře, nebo na primáře, ať vám to vysvětlí.

Na toto může mít názor jen lékař a ten tady určitě žádný není, a i kdyby byl, tak bez dokumentace by se vyjádřil jen blázen.

Já Vám a Vaší dcerce můžu jen držet palečky, aby to dobře dopadlo:-))

Agneta

Dobře, že se zajímáš. V prvních 3 – 4 dnech se teplota nemá uměle snižovat. Potom – se argumentuje oslabováním srdce, a proto se snižuje. 38 °C je nic, nebo u ní i 39–40, tedy u kojenců. Asi jsi jí nenechala(v prvních 4dnech), aby její imunní systém zabral podle svého(tedy vysokou horečkou), zpanikařila jsi při pohledu na teploměr(bohužel) a teď to máš.

Funna

sorry..ale 38° u dítěte rok a půl nejsou žádné vysoké horečky…ty začínají někde na čtyřicítce…horečka je důsledek autoobrany těla, které tímto způsobem ničí nepřátelské viry…takže klidně ať ji má a klidně i vyšší…

Quimby

A proč ti to nepřipadá správné?
Myslím, že doktoři ví, co dělají.

mosoj

To víš , že to není nic zdravého. Znáš něco lepšího ?
To necháš dítě zemřít nebo nebo mu poškodit mozek vysokou teplotou ?
Vždy se volí to co má mírnější dopady na zdraví jedince.
Doktoři asi také hledají příčinu, nebo ji již znají a léčí. Musíš popsat všechno.
Doplňuji:
Dlouhodobá teplota není žádné legrace. Znamená to mnohem vážnější problém.

pediatr

Problém není v lécích proti teplotě, problém je v příčině stavu. Jsou-li teploty, pak je na místě je srážet a dítěti ulevit. V délce podávání žádný velký problém není. Jsou-li teploty přes 10 dnů, pak to fakt může být vážné, ale může jít i „jen“ třeba o mononukleozu, tedy virozu. Je třeba komunikovat s lékaři, od toho je tam máte a být součástí vyšetřovacího procesu – tedy ptát se na názor, výsledky, další plán. To je právo rodiče.