Lili54811

Je v pořádku se učit psát levou dobrovolně?

Chtěla bych se naučit psát levou i pravou. Stane se mi něco s mozkem?

Nejlepší odpověď
MK44

Učit se něco dobrovolně je jistě v pořádku. Budete-li to dělat z vlastního rozhodnutí a bude Vás to bavit, nic špatného se Vám s mozkem nestane. Umět psát obouma rukama se může někdy hodit. Ovšem jste-li vyhraněný pravák, dost Vám to nepůjde. Takže se naučíte především trpělivosti a vytrvalosti. A taky získáte představu, jak se asi cítili leváci, když byli považování za méněcenné a nuceni(!) psaní zvládat způsobem pro ně nepřirozeným. A z takového nátlaku okolí pak mohou vznikat psychické potíže, což je asi to, z čeho máte obavy.

Další odpovědi
setapouch

Znám pár lidí, kteří běžně používají obě ruce stejně (ačkoli je jedna šikovnější). Sám se snažím levou trénovat. Určitě to nemá škodlivý dopad.

zjentek

no jistě, stane ..mozek zbystří

led

Ano, začne myslet.
Oběma rukama umět psát,
co umí pravá, zná i levá
když nemůže jedna ruka,
druhá pak udělá

huxa

Může ti potom zkratovat mozek, místo ano můžeš začít říkat ne, místo vody budeš pít chleba a vše dělat naopak. A nebo také ne, bůh ví.

klumprt

Ústavy pro choromyslné jsou plné takových experimentátorů 🙂