50centes

může človek vidět nebo potkat ducha????

Nejlepší odpověď
quentos

mě fascinují ti, kteří tady „stoprocentně“ tvrdí, že ne :{D> na to si počkám, až se to stane jim.
Existence paranormálních jevů, a tedy i duchů, je nesporná. Akorát že někteří holt neuvěří, dokud se to nestane jim – o to pomočenější kalhoty pak budou mít.

Další odpovědi
SeptikB

Docela obecná otázka. Má to několik možností odpovědi:

  1. Né vše, co vidíš, také existuje + a né vše, co existuje, můžeš vidět → realita je relativní a pokud jsi jediný, kdo nějakou věc vidí, můžeš se rozhodout pro její ne/existenci.
  2. Podle pravidel fyziky (pravděpodobně hlavně kvantové) je možnost náhodného prolínání s jinými dimenzemi, což znamená, že jistý druh energie/hmoty se prostě objevit může. Ale pravděpodobnost toho, že se to stane a zároveň to uvidíš je velmi blízká nule.
  3. Obecný esoterický názor říká, že duchové zemřelých se zjevují pouze lidem, kterým chtějí něco sdělit nebo kteří jim pomohou. Pokud nejste vymítač, fanatický satanista, masový vrah nebo někdo podobný, nemělo by se vám to stát.

Deli

Samozřejmě.
Já jim neříkám „duch“, ale „duše zemřelého“, vídám je spíš v noci, ve snu, ale sdělují mi zcela konkrétní věci. Pár dnů po svém pohřbu tak za mnou přišel můj táta a řekl mi dvě věty k věci, která mne velmi trápila. Nechci to tu rozvádět, ale moc mi to pomohlo.
Za bílého dne duše nevídám, ale slyším. Nejčastěji za volantem – už jsem takhle předešla pár karambolům. To slýchám svého přítele, který je tam, kde bohužel je, právě kvůli tomu, že předtím řídil…
Sestru zas budila naše již zemřelá babička ve chvíli, kdy si pustila vodu do vany a usnula na gauči. Mne babička upozornila na nehořící plynový sporák… Ta je zas dobrou duší našich domácností. 🙂

Jikra

Ve své fantazii zcela určitě.

Skinn3r

Myslim si že vážne ne :) Za první to neni ani možný clovek proste umře a neexistuje uz to co je člověk je pouze DNA zbytek je jen obal a v noci sem nachodil nespočet km a na nic sem nenarazil :D

Makina

Ne – 100%

Mapel

Musím být ve správnou dobu na správném místě.