Pokročilý

Může být farář nevěřící?

Pochopitelně vím, že faráři (snad všichni) jsou věřící, protože to je prostě jejich práce, záliba, atd., se kterou se denně potýkají. Zajímalo by mě ale, jestli vůbec může být farář nevěřící, jako že by tuto práci vykonával jen pro peníze apod. ...?

:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Faráři si nevydělávají tolik,aby své zaměstnání dělali pro peníze.Věřící asi budou všichni,i když každý svým způsobem jinak.Znám jednoho mladého faráře,který chodí občas s nevěřícími na pivko a poslouchá Black Sabath,což je pro spoustu věřících ďáblova muzika.

Další odpovědi:

Zlatý

I faráři jsou lidi a něco jako "krizi víry" mít určitě můžou. Nikdy jsem o tom s žádným takhle nemluvila, ale řekla bych, že farář může věřit v trošku jiného Boha, než jakého hlásá za svou církev. Ale myslím, že 100% nevěřící být nemůže - to by u toho nevydržel. Musel by si připadat jako idiot.
A pro peníze? Kdesi jsem našla, že průměrnej plat duchovního je snad 13.000. Průměrnej - takže v tom jsou i vysocí církevní hodnostáři. Normální farář bude mít míň. Dělat ze sebe idiota sám před sebou za nějakejch 10.000? To nevím...

Pokročilý

Souhlas s "Terryle". Nikdo lidem do hlavy nevidí, takže je možné, že je to satanista, který podstoupí všechny křesťanské rituály a stane se z něj duchovní. Problémem je, že tato práce předpokládá u člověka jisté myšlení, které jej motivuje. Učitelé musí mít nějaký vztah k dětem, charitativní pracovníci musí mít vztah k lidem atp.. Kdyby lidé šli po penězích, tak zdravotní sestry dělají sekretářky nebo pracovnice v call-centru. Určitě nejsem jediný, kdo je považuje víceméně za blázny, když dělají velice náročnou práci na 12hodinové směny a s minimální dovolenou, to prostě nedává smysl. Tito lidé prostě věří, že jsou pro tu práci určeni a že tato práce má smysl. Bez toho to nejde... Nevěřící člověk si musí v kostele připadat sám o sobě jako mezi blázny, a představa, že to tam celé vede, je moc šílená na to, aby to někdo dělal jen tak ze srandy.

Stříbrný

Zajímavý dotaz. Při této otázce jsem si vzpomněl na román "Zvonokosy" od Chevalliera. I Kněží jsou jen lidé. To jest dobří či špatní - se všemi lidskými vlastnostmi a potřebami. A krizi ve víře, jak je zde již zmíněno, může dostat také. Fakt je ten, že Česko je trnem v oku Vatikánu. U nás je hodně nevěřících proti okolním zemím. Ale, že by farář vykonával práci jen proto, že dostává mzdu tomu moc nevěřím.

Zlatý

Teoreticky by to samozřejmě možné bylo, ale prakticky je to nesmysl

Bronzový

Otázka čemu říkáme věřící. Když vezmeme zneužívání dětí v kostelích, tak potom můžeme tomu duchovnímu říci, že je věřící? Vždyť je to v rozporu s jeho vírou. Tváří se, že je věřící. Naopak v Boha věřit může.
Doplňuji:
Plat opravdu nemají velký, ale vybírají peníze po bohoslužbě. Přiznávají se všechny peníze. Když ano, tak jak si mohl kněz postavit barák. Samozřejmě v jiném městě. Věřící by to určitě a právem pobouřila. Když se to teta dozvěděla, tak přestala být věřící a do kostela už ani nepáchla.

Pokročilý

Průměrný plat duchovního v ČR je 16800,- to dostává od našeho státu. Kolik mu k tomu ještě platí Vatikán se mi nepovedlo zjistit.

Zdroj: http://www.mpsv.cz/cs/9276

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.