Rokio

Může být domestikované zvíře dobře vychované?

Je reálné, aby zdomácněné zvíře (např. pes, kočka, papoušek, morče apod.), bylo dobře vychované, nebo se zde používá termín vycvičený, pokud se chová v souladu s přáním páníčka?

zdroj obrázku: pixabay.com – 3194556

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě bych používal termín vycvičený, pokud pán dá najevo co pejsek může a co už ne. Každé zvíře se chová podle svých instinktů a odnaučit psa občůrávat kde co, prostě nejde. Pes ale může být i dobře vychovaný, pokud je vychovávaný s láskou a ne s nenávistí. U jiných zvířat, včetně kočky to už je problematické.

Další odpovědi
anonym

Pro mě je rozdíl vychovaný a vycvičený. Vychovaný si představim někoho kdo to už pak dělá automaticky aniž by mu to někdo říkal. Vycvičený je pro mě že když někomu něco zavelím poslechne na příkaz. Mě osobně stačí když můj pes umí si zakroutit ocasem když potřebuje ven, sedni, lehni, zůstaň – ty posledni tři věci opravdu jen pro případ když je potřeba aby někde zůstal počkal, určite ne pro potěšení nebo pro škemrání jídla! Nepořizuji si psa aby prosil o jídlo takovýto no Punťo sedni lehni štěkni a hodim mu posraný kolečko salámu nebo piškot tak takhle fakt ne.

Drap

Toho, aby takové zvíře bylo dobře vychované lze dosáhnout pouze výcvikem.

zjentek

Ta zvířena už je tak zblblá, že všeliké vězení člověka jí už prakticky vyhovuje a proto taky neprudí a dělá dojem všeobecnýho štěstí a neblbne pro nic!