Avatar uživatele
Rokio

Může být domestikované zvíře dobře vychované?

Je reálné, aby zdomácněné zvíře (např. pes, kočka, papoušek, morče apod.), bylo dobře vychované, nebo se zde používá termín vycvičený, pokud se chová v souladu s přáním páníčka?

zdroj obrázku: pixabay.com – 3194556

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Určitě bych používal termín vycvičený, pokud pán dá najevo co pejsek může a co už ne. Každé zvíře se chová podle svých instinktů a odnaučit psa občůrávat kde co, prostě nejde. Pes ale může být i dobře vychovaný, pokud je vychovávaný s láskou a ne s nenávistí. U jiných zvířat, včetně kočky to už je problematické.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pro mě je rozdíl vychovaný a vycvičený. Vychovaný si představim někoho kdo to už pak dělá automaticky aniž by mu to někdo říkal. Vycvičený je pro mě že když někomu něco zavelím poslechne na příkaz. Mě osobně stačí když můj pes umí si zakroutit ocasem když potřebuje ven, sedni, lehni, zůstaň – ty posledni tři věci opravdu jen pro případ když je potřeba aby někde zůstal počkal, určite ne pro potěšení nebo pro škemrání jídla! Nepořizuji si psa aby prosil o jídlo takovýto no Punťo sedni lehni štěkni a hodim mu posraný kolečko salámu nebo piškot tak takhle fakt ne.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Toho, aby takové zvíře bylo dobře vychované lze dosáhnout pouze výcvikem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ta zvířena už je tak zblblá, že všeliké vězení člověka jí už prakticky vyhovuje a proto taky neprudí a dělá dojem všeobecnýho štěstí a neblbne pro nic!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek