Avatar uživatele
Frofo

Může být cholerik introvertem?

Vím že nejčastěji to je tak, že: Introvert = flegmatik a melancholik, a Extrovert = cholerik a sangvinik. Ale zajímá mě, zda-li je i tato kombinacee temperamentu a osobnosti možná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? petka, anonym před 4077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Cholerik-introvert, to mě potkalo, a bohužel i ukončení toho vztahu. Cholerik introvert je demagogický despotický egoistický jedinec, který myslí jen na sebe, ale přitom s ním není rozumná domluva o čemkoliv. Je přesvědčen o své pravdě a není šance mu vysvětlit opak. Je schopný tu svou pravdu řešit se svými kamarády, ale s dotyčným člověkem nikoliv. Nedokáže vyjít vstříc, chová si to své ego a podle něho musí vše klapat. Od takového člověka, který se odmítá vcítit do emocí druhého člověka a aspoň trošku pochopit jeho potřeby, ruce pryč

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
david22

Podle mě všechny kombinace jsou možné, i když některé ne tak časté. Takže i cholerik introvert – dle mého názoru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jsem introvert, ale dokážu být silně výbušný po poslední kapce. Projevuje se to odkrvením ve tváři a musím to rozchodit, varuji ostatní na citlivost, protože nechci ventilovat na jiné osoby.. Nejsem typ napadat fyzicky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ladič pian

Kombinací temperamentů je víc. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/IS­TJ

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

cholerik introvert existuje a je zvlášť nebezpečný svým nejbližším. Je to zdánlivě uzavřený člověk,který má na veřejnosti strach z vyjádření se a tzv. poklonkuje lidem. Takto natlakovaný hnusem ze sebe samého se potom vrací do soukromí, kde vypustí páru. Je to jediné místo,kde to takový pacient dokáže. Moc se ani nezaobírá tím,že jeho rodina jsou taky lidé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ano. Je to poměrně dost častá kombinace. Hodně se jich „rekrutuje“ například v řadách domácích násilníků. Výborně to popsala pusinka50.
Já moc tohle rozdělování temperamentu ráda nemám, chápu, že je to dost pohodlné, ale v lidské psychice je toho tolik a ona sama reaguje na prožívanou skutečnost, že stačí málo a změna může být nečekaná.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Každý z nás má ze všech druhů temperamentu poskládaný svůj vlastní. Něco v něm převažuje a podle toho jsme potom zvyklí člověka hodnotit.
Znám ze svého 27 letého manželství přesně tu povahu, o které tu píše pusinka50 a zjentek. Sedí to přesně.
Ještě bych přidala, že takový člověk na cizí lidi působí velmi seriozním dojmem. Před cizími lidmi (a to jsou všichni vyjma manželky a dětí) se drží zpátky. Neprojevuje se. Jaký skutečně je, to zjistí nejdříve právě ti nejbližší. Jako by si takový člověk doma musel vynahradit to, že celé hodiny se musel ovládat a krotit své jednání. Hrůza je, když se k takové povaze přidá ještě záliba v pití alkoholu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek