sisinec123

Může autoškola zakázat připuštění ke zkouškám?

Přítel teď dělá autoškolu a říkal, že mu moc nejde řazení. Instruktor mu řekl, že si musí dokoupit jízdy, jinak ho nepustí ke zkouškám. Může něco takového říct? Děkuji za odpovědi
Úprava: Tady se nejedná o to, že by to neuměl a někoho ohrožoval. Spíš mi jde o to, jestli to je z hlediska zákonu možné, aby si musel za několik tisíc dokupovat další jízdy.

Nejlepší odpověď
jankvapil9

Je to jedině dobře. Komisař by mohl mít dobrý den a ten řidičák mu dát. Řízení není sranda, jen at' se to pořádně naučí, než bude riskovat svůj i ostatních život.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no a od čeho si myslíš, že tam ten instruktor je ??? nejen že může něco takového říct, on to taky může udělat !!!

… po doplnění: samozřejmě, i z hlediska právního na to má právo ..

elkon

Samozřejmě, odpovědný instruktor nepustí lempla na silnici samotného.

Kelt

Autoškola je stejná škola, jako třeba střední, vysoká, jazyková. A řídí se jednoduchým pravidlem. Umíš to, tak to dokaž. Neumíš, tak to nedělej, nebo se to douč. Chceme mít řidiče, kteří jezdí bezpečně a dobře, aby obstáli v silničním provozu. Šla bys na koncert někoho, kdo neví a neumí hrát, nebo zahraje jen část, pak se podívá do not, opravuje se? Asi ne. Nebo bys šla k doktorovi a ten ti řekne. Máte zlomenou ruku, přijďte za týden, pak ti řekne, tak to zrentgenujeme a po dalším týdnu ti řekne, že ti to dá do sádry. Protože to se musel doučit. Sranda, že. Naštěstí to tak není. Jen jsem ti chtěl ukázat, jak se máš na věci dívat.

DoTazatel

@Kelt Nesouhlasím, že je autoškola jako každá jiná škola. Krom toho, že je autoškola hlavně praktická, tak tady se skutečně i naučíš to, co se učíš (a nezapomeneš).