Boy 13

Muze 5 litru denne zabit cloveka?

Ted jsem cetl zajimavy clanek o tom, ze nase telo vodu samozrejme nezbytne potrebuje, tak i naopak muze dokonce cloveka zabit. Jednoi v lete jsem dokonce vypil 5 litru za den a nic se mi nestalo. Akorat jsem potom vecer jakoby citil talk v hlave. Myslite si, ze kdyz clovek vypije 5 litru, ze by hp to zabilo?

Nejlepší odpověď
Edison

Jestliže jsi po 5 litrech něco cítil, pak nejsi zcela zdráv… 5 litrů je deset piv. dva a půl je takový minimum, co by měl dospělý člověk vypít. Nebezpečí začíná hrozit tak od desíti… až dvanácti litrů. Ale mohlo by se to začít projevovat na ledvinách spíše, než na něčem jiném. 8 litrů je takový průměr vhodný pro „výplach“ ledvin.

Další odpovědi
marci1

Pokud těch 5 litrů nevypije naráz, tak by ho to na životě ohrozit nemělo.
„Podle Americké chemické společnosti, která uveřejnila své vzdělávací video na YouTube (na konci tohoto článku), stačí šest litrů vody, aby zabila 75 kilogramového člověka. Zcela přesně vědecky řečeno je šest litrů takzvanou L50 dávkou při níž zemře polovina sledovaných subjektů (stanovuje se v pokusech na zvířatech a pak přepočtem na člověka). Otrava vodou a související úmrtí nejsou zase takovou vzácností, jak by se mohlo zdát. Byly zaznamenány případy otravy, kdy se mladí lidé účastnili soutěží v tom, „kdo vypije více vody“ nebo kdy se atleti přehnaně zavodňovali při tréninku.“

Více v odkazu: https://www.zdra­votnickydenik­.cz/2014/12/ko­lik-vody-vypite-naraz-muze-zabit-cloveka/

Kryšpín

Jak u koho, u dřevorubce v létě který maká 4 hoďky s pilou a 4 ří se sekerou v žádném případě.

Kde kdo chodí s petkou, / nejkrásnější jsou krásné dámy s lepšo rodin když své chlouby předvádí a má v pacičce pěknou petku / je to posedlost, závislost, ale také velké množství vyplavuje minerály a může poškodit ledviny, také záleží jak to moderní bumbání je rozvrženo a jak se dlouho petka povaluje před pitím na sluníčku.

Kepler

Pokud máš deficit, voda tě nezabije. Ale jestli máš nějaký zdravotní problém (třeba žízeň kvůli diabetu) zabit tě to může. Jestli máš opravdu potřebu pít 5 l vody denně, tak mazej co nejrychleji k doktorovi. Anebo alespoň pij minerálky.

Kelt

Naše tělo je chemická továrna a aby vše fungovalo tak, jak má, je třeba, aby se potřebné položky vešly do určitého rozmezí. Je to pH krve, množství, tuku, jednotlivé parametry týkající se moči, krve a pod. Tedy cukr, glukosa, tuky, jednotlivé minerály atd. Tyto hodnoty by měly být v určité normě, pak je člověk zdravý, zvýšená hodnota může způsobovat dočasné, nebo trvalé potíže . A někdy může vyjímečný jedinec dosáhnout v tomto extrému, že určtá hodnota se výrazně liší od průměru. Například množství přijaté potravy, nápojů, vypité vody, nebo doba trvání hladovky. Takže u zdravého jedince by to škodit nemělo. Pokud držíš přerušovanou dietu – jedno jídlo denně, tak doporučují vypít až 5 l vody. k tomu.

da ny

Pokud nepracuje u vysoké pece, není foukačem skla, nepracuje ve vysokých teplotách, kde se nadmíru odvodňuje pocením..
Může nadměrné mnozství tekutin (už nad 3 l, je to individuální) vážně poškodit ledviny.
Tělo si spíše poradí s menším příjmem tekutin než s jejich nadměrným množstvím.