Avatar uživatele
midlajs

Musite si autoritu vybit?

Vzdycky jsem si myslela, ze rodice maji autoritu danou. Ale jak me deti rostou, tak se pristihuju: „budes poslouchat nebo Ti dam par na zadek.“ A prosim, nechte si pro sebe nazor, ze bit se nema a bla bla bla…

Zajímavá 0 před 3312 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Někdo má přirozenou autoritu a někomu nepomůže ani bití.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ne – stačí zvýšení hlasu…
;-DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Podle mých zkušeností je i toto občas nutné, ovšem v přiměřené míře a hlavně včas, neodkládat! Na pouhé zvyšování hlasu se rychle získává imunita.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

pletiete si autoritu a jej rešpekt.

existujú jedinci – i dospelí, nie iba dospievajúci, ktorí proste argument nepochopia, ale pár faciek pochopia.

facka (alebo pár na zadok) je zrýchlena forma vysvetľovania – toto proste robiť nebudeš (z akýchkoľvek dôvodov), ktorá by síce mala nastúpiť až ako posledný argument, ale niekedy je to proste nenahraditeľný argument (platí najmä na tých, ktorí nie sú ochotní či schopní pochopiť normálny [verbálne podaný] argument).

práve naopak, neplatí, že biť sa nemá – som za zavedenie telesných trestov napr. v školách i pre dospelých, lebo niektorí proste nepochopia prosté „toto teda nie“.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

Nejsem příznivcem vyloženě jen fyzických trestů, ale myslím, že občas jedna facka vydá za tisíc slov. Ale nic jsem neřekl, jinak mě sluníčkáři a Šabatová utlučou čepicemi :).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

ze sve vlastni zkusenosti vim, ze k vychove neni zapotrebi ani na deti kricet, ani je mlatit..
kricet, nebo mlatit male deti , je selhani rodice, ne ditete

a moji nejvetsi " pochvalou " bylo, kdyz mi vloni starsi syn ( 31 ) rekl, ze mu jeden kamos rekl, ze ma nejlepsi maminu na svete …a ten muj.. :
to neni mozny !! tu nejlepsi mame totiz my s brachou ! :))

  • iv-

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek