Mortin

Musíme si sami hrát na klavír při přijmacích zkouškách na konzervatoř ?

Chtěl bych jít na konzervatoř, ale v přijmacích podmínkách je napsáno, že :
2 lidové písně a 2 umělé písně, všechny podložené klavírním doprovodem
.. Musí být ten doprovod náš nebo to tam zahraje někdo jiný ?

Odpovědi
ptáč

To myslíš jako doopravdy? Něco tak jednoduchého, jako piano. Ty nevlastníš ani klávesy, jiný nástroj? Já jsem hudebník bez konzervatoře a jsem zedník. Heč!

xxx3

co takhle jim napsat? Jestli to jsou jednodušší písničky, tak by tě asi někdo doprovodil přímo tam, nicméně vždycky je výhodnější mít svého doprovazeče, na kterého je člověk zvyklý.

ivzez

Dříve bylo nutné k přijímačkám přinést notový doprovod pro klavír,
někdo jej tam přehrál. Nevím, jestli se to nezměnilo.

Ale nejen z vlastní zkušenosti doporučuji přivést si svůj doprovod.
U zkoušek budeš mít trému a bude-li tě doprovázet někdo, s kým
jsi „sehraný“, na koho jsi zvyklý, bude to pro tebe o trochu snazší.

asdfrewq123

Na obory typu -zpěv ,muzikál jsou zajištěni koroperitoři ,kteří se starají o hru na klavír :) Důležité je přinést si noty a připravit si toninu :)

ptáč

xxx3, otázka uchazeče neřeší, jestli bude pouze zpívat, nebo ovládat hudební nastroj. Jestli chce být zpěvákem, zpevackou, stačilo by přinést s sebou mp3 a zprovoznit karaoke.