kajicek94

Musím vrátit půjčené knížky poštou?

Dobrý den,
mám půjčené dvě knihy z knihovny v Hradci Králové, jsem ovšem z jiného okresu. Psali mi, že žádají o vrácení knih do 06. 04. 2021 a to poštou, protože jej mají zamluvené další čtenáři – už však nenapsali, zda jsou ti čtenáři z okresu, kde knihovna vydává (nemají ověřeno, že si je vůbec vyzvednou). Poplatky za pozdní vrácení budou účtovat od poloviny dubna.

Měl bych vrátit dvě knihy poštou, aby mi neúčtovali poplatek? Jestliže je vrátím, musí mi proplatit náklady na to vynaložené (poštovné)?
Pokud je nevrátím a provedu tak co nejdříve bude možné po otevření okresů osobně v knihovně, tak mají právo mi účtovat poplatek za pozdní vrácení?

Psal jsem jim, že se jedná o vyšší moc a vrácení knih poštou by mne vyšlo dráž, než osobní cesta automobilem do knihovny, kam však nemůžu. Je jim to však jedno a trvají na navrácení poštou anebo to vracet nebudu, ale zaplatím pokutu.

Děkuji.

Odpovědi
Drap

Samozřejmě. Podmínky od nich máš. Pokud nevrátíš včas, je logické, že budeš sankcionován. To, že stavíš na takových argumentech, že neví zda si knihy další klient vyzvedne je naprosto scestné a mylné. Poštovné ti nikdo samozřejmě nezaplatí. Proč by to měla proplácet knihovna? Ty jsi chtěl knihy půjčit, ne oni.

Speed77

Nevím, jestli na tom můžou trvat. Ale když bys to raději vrátil osobně, tak tam zajeď a vrať to. Není to složité, vytiskneš jeden z mnoha předchystaných formulářů na opuštění okresu, napíšeš důvod cesty, uvedeš kontakt na druhou osobu (tu knihovnu) a je to. Pokud by tě kontrolovali, tak budeš mít formulář.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.