musím udělat na vlastní náklady znalecký posudek na dům, který byl ve sjm k pozůstalostnímu řízení

nejprve jsem byla u sekretářky(od Notáře) ptala se na všechen majetek zaplatila jsem 2500Kč zatím, že všechny podklady předá notáři a chtějí , abych udělala odhad na nemovitost. Jsem důchodkyně a nevím kde na vše mám vzít peníze.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Vaše otázka není srozumitelně napsána. Doporučuji se informovat u notáře, tam vám poradí a nemají důvod si něco nalhávat. Na druhou stranu vaše případná investice do posudku bude kompenzována majetkem, který získáte.

Důchodci v této zemi nikdy nemají hotové peníze, zpravidla je mají uložené v domech, bytech, chalupách a na účtech. Z toho si nic nedělejte. Navrhněte, resp. se zeptejte, zda-li nepostačí "vyjádření k tržní hodnotě od realitní kanceláře" (cena do tisíce korun českých). V 95% případů (nejsou-li nezletilí, spory, etc., etc.) to jako podklad určení ceny obvyklé plně postačí. V případě, že byste byla extrémně sociálně slabá, lze Vám přiznat i osvobození od soudních poplatků a dokonce i (jedním aktem) i zástupce účastníka pro řízení - §30 o.s.ř. Ale jelikož budete dědit hodnotný majetek, sama jste schopná hájit své zájmy, tak z toho asi nic nebude:-). Hodně štěstí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.