Radovan M

Musím platit nezaplacenou pojistku když upomínku (doporučeně) převzal cizí člověk?

Z částky 568Kč se během třech let vyklubalo 9860Kč, u soudu mi řekli že je to nezajímá že dopis nebyl doručen do mých rukou. Proč je tedy vůbec posílají? Chtěl jsem vědět jestli je možné se nějako odvolat…

Odpovědi
Drap

Platit nemusíš, ovšem ze všemi důsledky, které z toho vylývají. Doporučený dopis, pokud neni do vlastních rukopu, může převzít za jistých podmínek i jiná osoba. Považuje se právně za doručený.
První chybu jsi udělal ty. Kdyby jsi měl včas vše řádně zaplaceno, nebylo by nutné posílat upomínky.

mosoj

O co ti jde ? Aby tvůj dluh zaplatil ten „cizí“ člověk ?

kablik

Radovane neplať, počkej na exekutory.