zjentek

Musím mít s sebou český řidičák, když pojedu do Polska, Německa, Rakouska a taky na Slovensko?

Musím? Měl bych? Nebo jak? 🤷‍♂️

Rokio, a čemu (proč)?

Nejlepší odpověď
elkon

To máš tak těžkej řidičák, že ho ta tvá plečka neuveze? Zbytečný dotaz.

Další odpovědi
Drap

Musíš pokud nemáš třeba polský, rakouský nebo německý

Emefej

Pokud budeš řídit, tak ano.

Rokio

Samozřejmě.

led

Ak budete riadiť bicykel nepotrebujete.
Ale pozor, na Slovensku platia len (zatiaľ) kartičky vodičáky, nie e-vodičaky.

da ny

ANO
Ve státech EU, stačí i ten český ŘP.
Jinde potřebujete ten mezinárodní.

Dochy

Pokud nemáš polský, německý, rakouský, nebo slovenský (ev. jiný v těch krajích uznávaný) a máš alespoň český, pak ano, ber si ho s sebou, pokud máš v úmyslu řídit. To že ho nemusíš mít u sebe, protože si ho policajt najde i podle občanky, platí jen v CŘ, policajti ostatních států nemají tuto možnost si Tvé řidičské oprávnění ověřit – takže ŘP potřebuješ.