SEMPAKO

Musím mít pas do Itálie?

Jedeme se školou do Itálie. Je mi 14, musím mít pas?

Nejlepší odpověď
gecco

Máš-li občanku, pas nepotřebuješ.
Pokud ale OP nemáš, potřebuješ nějaký doklad totožnosti – pas či OP.
Doplňuji:
Miape – mýlíš se.
😉
Existuje možnost požádat o tzv. dětský OP (pro děti do 15 let), jeho platnost je 5 let a poplatek za vydání 50.- Kč.

Další odpovědi
carpediem

Pas nebo OP, ale levněji výjde vyřízení OP.

Emefej

Nemusíš mít pas, stačí občanka, pokud jí ve 14 letech máš, není co řešit.

miape

v rámci EU si můžeš s občankou cestovat jak chceš. bez ní musíš mít pas
Doplňuji:
carpediem, občanku nemůže mít, protože mu není 15. Pokud by byl i jiné národnosti tak se to odvíjí od tamních zákonů. Někde můžeš mít i od 10 let ;)

Pepa25

miape se IMHO mýlí hned 2×: jednak oficiální zdroj potvrzuje nutnost průkazu (viz http://www.mvcr­.cz/clanek/ces­tovani-po-eu-schengenu.aspx ) a za druhé může hrát roli případné druhé OBČANSTVÍ dítěte (tam souhlasím, že jiné členské státy mají nepochybně jiná pravidla pro vydávání dokladů pro věkovou kategorii 14 – 15 pro své občany)