pn65

Musí se platit pokuta, kterou mi dal policajt?

Slyšel jsem, že to není povinné.

Nejlepší odpověď
redy

Když nemůžeš zaplatit na místě, dá ti složenku a ty zaplatíš do 14 dnů.

Další odpovědi
marci1

Pokuta je potrestání, trest za „hřích“ a platit se musí. Pro tento účel existuje. 🙂

Kepler

Pokud ti policie uloží blokovou pokutu přímo na silnici, tak ji nemusíš zaplatit ihned, například kvůli nedostatku hotovosti. Pak ovšem bude pokuta bude vymáhána ve správním řízení a to asi vyjde poněkud dráž.

da ny

A o správním řízení nebo exekutorovi jste už asi neslyšel.....

cukrar

pn, na Vaši stručnou otázku, stručná odpověď. Ano, musíte jí zaplatit.

Pokud nesouhlasíte s přestupkem, nebo pokud nemáte hotovost, nastupuje jiné jednání, třeba až stanovení kauce, zabrání vozidla a podobně.

Drap

Platit ji nemusíš. Je to na tvém rozhodnutí. Nejlépe se na to vykašlat , zahazovat případné upomínky, pokud tě pozvou, nikam nechodit. Nechat to dojít do té chvéle než zaklepe exekutor a vyřeší to během chvilky vše.