mico.maco

Musí pojišťovna zdůvodnit zamítnutí škodní události?

Kořeny stromu nám poškodily hrob. Obec jako zřizovatel hřbitova je pojištěna, ale pojišťovna to zamítla, jak dál?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud pojišťovna zamítla plnit pojištění, tak pro tuto pojistnou událost nebylo uzavřeno.
V tom případě se obraťte se žádostí o náhradu škody přímo na obec. Ta by měla opravy provést na vlastní náklady, nebo by měla proplatit faktury za opravy, které budou nutné k uvedení hrobu do provozuschopné­ho stavu.