Avatar uživatele
Zlatý

Musí mít bytové drušstvo webové stránky?

Já jsem se v novém návrhu stanov dočetla, že pozvánka musí být uveřejněna na stránkách bytového družstva. Prý to je podle nového obč.zak.
Má vaše družstvo webovky?
Je potřeba schválit nové stanovy podle nového obč.zak do konce června, ale nevím, jak schůzi řádně svolat. Musím nejprve založit ty webovky?? Tam na 15 dní vyvěsit pozvánku? Obešli jste to nějak? Nebo jak jste si poradili u vás v družstvu?

Všem předem děkuji za rady.

P

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Ano, http://zakony.centrum.cz/…, jde o to, ze poud to nebude vyveseno do zacatku schuze, muze byt jakekoliv schvakeni rozhodnuti napadeno. par 636 zakona o obchodnich korporaci.
Nejen na webu, ale i pisemne obeslani na adresu clena.
-
To si tvurci webu namasti kapsy, zas nekdo loboval. A pry zakony pro lidi.
Doplňuji:
Mám lepší možnost. Jsou stránky, které nabízí zdarma pro SVJ, SBD aj.
Je tam nástěnka, ankety, členi mohou dávat podněty aj.https://www.svjo.cz/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ano, viz česílko. Jen upozorňuju, že to platí jen pro družstva, ne pro SVJ. SVJ mají také delší dobu na úpravu stanov.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

čísílko a když to družstvo internetové stránky družstva nemá??? Můžeme si založit třeba jen nějaký profil na sociální síti, který pojmenujeme podle družstva, nebo je stanoveno jak přesně mají stránky vypadat a kde musí být umístěné???

Avatar uživatele

anonym

Mám lepší možnost. Jsou stránky, které nabízí zdarma pro SVJ, SBD aj.
Je tam nástěnka, ankety, členi mohou dávat podněty aj.
https://www.svjo.cz/ (reakce osob http://www.portalsvj.cz/…

Avatar uživatele

anonym

Tak tuhle změnu jsem nezaznamenal - to su fakt zvědavý, co je na tom pravdy (teď se mi zákoník pročítat nechce).

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

není to občanský, jsem se sekla je to nějaký mu přidružený:-)))

§ 636

(1) Svolavatel nejméně 15 dnů přede dnem konání členské schůze uveřejní pozvánku na členskou schůzi na internetových stránkách družstva a současně ji zašle členům na adresu uvedenou v seznamu členů. Uveřejněním pozvánky se považuje pozvánka za doručenou. Pozvánka musí být na internetových stránkách uveřejněna až do okamžiku konání členské schůze.


(2) Pozvánka obsahuje alespoň
a) firmu a sídlo družstva,
b) místo a dobu zahájení členské schůze; místo a doba zahájení členské schůze se určí tak, aby co nejméně omezovaly možnost člena se jí zúčastnit,
c) označení, zda se svolává členská schůze nebo náhradní členská schůze,
d) program členské schůze a
e) místo, kde se člen může seznámit s podklady k jednotlivým záležitostem programu členské schůze, pokud nejsou přiloženy k pozvánce.
90/2012 Sb.

ZÁKON

ze dne 25. ledna 2012

o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích)

Avatar uživatele

anonym

Tak to jo - korporace nejsou ve středu mého zájmu.
;-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.