alenad

Musí mi zapojit nový el. sporák revizor elektřiny ?

Nebo stačí odborník na elektřinu ? Mám známého elektrikáře a myslím , že by mě vyšel levněji .
Kolik to zapojení asi tak stojí? Děkuji moc za vaše zkušenosti a rady .

Nejlepší odpověď
Mapel

Každá prodejna doporučuje připojení odbornou firmou, protože nemůže doporučit nic jiného. Dostala by se do rozporu se zákonem, ale nemá to vliv na záruku, pokud nedošlo k poškození chybným připojením. Revizní technik dle §9 nemá právo k elektromontáži a tudíž nemá oprávnění k připojení spotřebiče. Provádí pouze kontrolu správného připojení. Připojení je oprávněna provádět osoba znalá dle §5.

Další odpovědi
hanulka11

Když jsme kupovali sporák – v obchodě nám bylo řečeno, že nám bude platit záruka pouze pokud nám sporák zapojí elektrikář a dá razítko – jinak, že záruka platit nebude . Platila jsem kolem 500kč .Je to již 3 roky, ale nevím zda to platí i dnes

tom004

Sporák může připojit každý elektrikář. Měl by mít platnou osvědčení o zkoušce z vyhl.č. 50, min. § 6, který opravňuje k samostatné činnosti na el. zařízení. Pokud se jedná o pouhé připojení místo starého, cena by neměla přesáhnout 500,– Kč. Známý to určitě „umí“ i za míň. Jenom bych si nechal vystavit potvrzení o zapojení, pro případnou reklamaci. Ale, ani to není nutné k tomu, aby záruka platila.

mosoj

Pokud vím revize být nemusí, ale v záručních podmínkách bývá podmínka zapojení sporáku renomovanou firmou pro platnost záruky.

cukrar

Aleno,
zapojit sporák může každý, kdo k tomu rozumí. Pokud se prijeví závada v reklamační době, a zjistí se, že to zapojení bylo špatné a je PŘÍMÁ SOUVISLOST s reklamovanou závadou, tak neuspějete.
Pokud ale zapojí kdokoliv sporák a po měsíci se odloupne smalt, či nepůjdou otevřít dvířka, asi cítíte, že nemůže být příčina to, že to nezapojit elektrikář s razítkem.

terkaprihodo

Pokud máte známého, který je elektrikář, asi bych se nebála svěřit to jemu. Nám právě takto jeden známý doma dělal částečně novou elektřinu (právě v kuchyni se musely měnit vodiče ve zdech, bezšroubové svorky atd) V rámci toho nám rovnou právě zapojil i nový sporák. Vzhledem k tomu, že nám toho doma ale dělal víc, tak vůbec nevím kolik za zapojení sporáku chtěl.

elpha

Pro uplatnění záruky požadují všechny prodejny potvrzení o prvním zapojení el.zařízení k elektrické síti. Buď je kolonka v záručním listě, nebo např. my vystavíme svůj doklad.

http://www.elek­trikar-praha.eu