Avatar uživatele
alenad

Musí mi zapojit nový el. sporák revizor elektřiny ?

Nebo stačí odborník na elektřinu ? Mám známého elektrikáře a myslím , že by mě vyšel levněji .
Kolik to zapojení asi tak stojí? Děkuji moc za vaše zkušenosti a rady .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004 před 4182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mapel

Odpoveď byla označena jako užitečná

Každá prodejna doporučuje připojení odbornou firmou, protože nemůže doporučit nic jiného. Dostala by se do rozporu se zákonem, ale nemá to vliv na záruku, pokud nedošlo k poškození chybným připojením. Revizní technik dle §9 nemá právo k elektromontáži a tudíž nemá oprávnění k připojení spotřebiče. Provádí pouze kontrolu správného připojení. Připojení je oprávněna provádět osoba znalá dle §5.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?alenad Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Když jsme kupovali sporák – v obchodě nám bylo řečeno, že nám bude platit záruka pouze pokud nám sporák zapojí elektrikář a dá razítko – jinak, že záruka platit nebude . Platila jsem kolem 500kč .Je to již 3 roky, ale nevím zda to platí i dnes

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Sporák může připojit každý elektrikář. Měl by mít platnou osvědčení o zkoušce z vyhl.č. 50, min. § 6, který opravňuje k samostatné činnosti na el. zařízení. Pokud se jedná o pouhé připojení místo starého, cena by neměla přesáhnout 500,– Kč. Známý to určitě „umí“ i za míň. Jenom bych si nechal vystavit potvrzení o zapojení, pro případnou reklamaci. Ale, ani to není nutné k tomu, aby záruka platila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pokud vím revize být nemusí, ale v záručních podmínkách bývá podmínka zapojení sporáku renomovanou firmou pro platnost záruky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Aleno,
zapojit sporák může každý, kdo k tomu rozumí. Pokud se prijeví závada v reklamační době, a zjistí se, že to zapojení bylo špatné a je PŘÍMÁ SOUVISLOST s reklamovanou závadou, tak neuspějete.
Pokud ale zapojí kdokoliv sporák a po měsíci se odloupne smalt, či nepůjdou otevřít dvířka, asi cítíte, že nemůže být příčina to, že to nezapojit elektrikář s razítkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terkaprihodo

Pokud máte známého, který je elektrikář, asi bych se nebála svěřit to jemu. Nám právě takto jeden známý doma dělal částečně novou elektřinu (právě v kuchyni se musely měnit vodiče ve zdech, bezšroubové svorky atd) V rámci toho nám rovnou právě zapojil i nový sporák. Vzhledem k tomu, že nám toho doma ale dělal víc, tak vůbec nevím kolik za zapojení sporáku chtěl.

Avatar uživatele
elpha

Pro uplatnění záruky požadují všechny prodejny potvrzení o prvním zapojení el.zařízení k elektrické síti. Buď je kolonka v záručním listě, nebo např. my vystavíme svůj doklad.

http://www.elek­trikar-praha.eu

před 3267 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek