Avatar uživatele
Pokročilý

Musí mi zapojit nový el. sporák revizor elektřiny ?

Nebo stačí odborník na elektřinu ? Mám známého elektrikáře a myslím , že by mě vyšel levněji .
Kolik to zapojení asi tak stojí? Děkuji moc za vaše zkušenosti a rady .

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Bronzový

Každá prodejna doporučuje připojení odbornou firmou, protože nemůže doporučit nic jiného. Dostala by se do rozporu se zákonem, ale nemá to vliv na záruku, pokud nedošlo k poškození chybným připojením. Revizní technik dle §9 nemá právo k elektromontáži a tudíž nemá oprávnění k připojení spotřebiče. Provádí pouze kontrolu správného připojení. Připojení je oprávněna provádět osoba znalá dle §5.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Když jsme kupovali sporák - v obchodě nám bylo řečeno, že nám bude platit záruka pouze pokud nám sporák zapojí elektrikář a dá razítko - jinak, že záruka platit nebude . Platila jsem kolem 500kč .Je to již 3 roky, ale nevím zda to platí i dnes


Avatar uživatele
Zlatý

Sporák může připojit každý elektrikář. Měl by mít platnou osvědčení o zkoušce z vyhl.č. 50, min. § 6, který opravňuje k samostatné činnosti na el. zařízení. Pokud se jedná o pouhé připojení místo starého, cena by neměla přesáhnout 500,- Kč. Známý to určitě "umí" i za míň. Jenom bych si nechal vystavit potvrzení o zapojení, pro případnou reklamaci. Ale, ani to není nutné k tomu, aby záruka platila.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud vím revize být nemusí, ale v záručních podmínkách bývá podmínka zapojení sporáku renomovanou firmou pro platnost záruky.


Avatar uživatele
Stříbrný

Aleno,
zapojit sporák může každý, kdo k tomu rozumí. Pokud se prijeví závada v reklamační době, a zjistí se, že to zapojení bylo špatné a je PŘÍMÁ SOUVISLOST s reklamovanou závadou, tak neuspějete.
Pokud ale zapojí kdokoliv sporák a po měsíci se odloupne smalt, či nepůjdou otevřít dvířka, asi cítíte, že nemůže být příčina to, že to nezapojit elektrikář s razítkem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

elpha

Pro uplatnění záruky požadují všechny prodejny potvrzení o prvním zapojení el.zařízení k elektrické síti. Buď je kolonka v záručním listě, nebo např. my vystavíme svůj doklad.

http://www.elektrikar-praha.eu

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.