Musí firma zaplatit čistírnu / opravu bílého křesla, když mi ho znečistily jeany, které poustily modrou barvu?

Koupil jsem si tmavě modré jeany a když jsem si sedl na mé kancelářské křeslo z bílé koženky, bylo potom celé od modrých fleků a to ani jeany nebyly mokré. Firma mi nabídla vrácení peněz a poukaz na pár stovek. Křeslo mi ale nejde vyčistit a potah nejde sundat. Myslím, že oprava by stála spíš tisíce. Musí mi tedy firma zaplatit zničené křeslo?
Doplňuji:
dekuji za odpoved. "naopak na vyrobce kalhot" ? Pokud jste chtel ze se mam obratit naopak na vyrobce kresla, tak zkusit to mohu, ale ty jeany poustely barvu znacne. i ruce a nohy zamodrely. www.sos.cz zrusilo jejich cislo, neda se tam dovolat a online poradna uz nefunguje, proto pisi sem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já se domnívám, že naopak vy byste měl zaplatit firmě znečištěné křeslo, jelikož ho znečistili vaše kalhoty,, no a pak řešit, jestli budu vymáhat na výrobci, respektive prodejci kalhot škodu,,
Otázkou je jestli jste dodržel návod na používání kalhot :-D

-----------------------------

už tomu rozumím, vy jste firmou myslel firmu, která kalhoty vyrobila. Tak určitě to zkusit můžete, ale aby se to pak nedostalo až k soudu a víte jak to chodí,,,vleklá soudní jednání,,,

Další odpovědi:

Zlatý

Podíval bych se co firma uvádí o svém výrobku. Pokud tam není nic o možnosti zbarvení některými druhy oblečení ještě bych pouvažoval, zda bych naopak neměl požadovat náhradu škody od výrobce kalhot. Nicméně je otázkou co a proč se křeslo zbarvilo. A tak bych se raději obratil na www.soso.cz - sdružení ochrany spotřebitelů a asi na soudního znalce z oboru, protože někdo musí odborně popsat příčinu vzniku poškození.
Možná, že se hodně potíte, ale rozhodně křeslo na kterém by se nedalo sedět v džínách je nějaké divné, stejně jako džíny ve kterých by se nedalo sedět na křesle.
Doplňuji:
Asi jsem taky nepochopil dotaz měl jsem za to, že reklamujete křeslo. Pokud džíny nebyly koupeny u stánku, a pokud není v návodu, či jinak písemně upozorněno, že džíny barví, nedaroval bych jim ani chlup a tlačil aby vše zaplatili.

Zlatý

Zkusila bych ČOI.
Ale právě pro takovéto případy tu je DAS.

http://das.cz/…

Diskuze k otázce

tomasene

dekuji za odpoved. "naopak na vyrobce kalhot" ? Pokud jste chtel ze se mam obratit naopak na vyrobce kresla, tak zkusit to mohu, ale ty jeany poustely barvu znacne. i ruce a nohy zamodrely. www.sos.cz zrusilo jejich cislo, neda se tam dovolat a online poradna uz nefunguje, proto pisi sem.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.