Avatar uživatele
Zlatý

Musí být na účtence (daňovém dokladu) přesný čas?

V poslední době hodně obchodníků uvádí krom data na účtu i čas.
Je nějaká norma, která to nějak upravuje?

Koupila jsem dnes u řezníka maso, v obchodě jsem byla kolem dvou odpoledne, ale na účtence je 10.17hod.
Kdybych doma zjistila, že je maso špatné, třeba v půl třetí ho šla reklamovat, tak mi ta prodavačka bude tvrdit, že jsem ho od desíti beztak špatně skladovala, a proto se zkazilo:-((( A já bych se ničeho nedomohla.

Tak je to s tím časem? Pokud ho obchodník uvádí, musí být přesný?

Všem předem děkuji za odpovědi :-)))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Čas tam být nemusí (viz Zákon o DPH č. 235/2004 Sb., §29).
Pokud tam ale je - netuším, zda musí být (rámcově) přesný.
___
Každopádně - pokud mezitím čas v systému (na pokladně) neopravili, byl by posunutý i při té reklamaci v "půl třetí".
;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud vím, tak uvadění přesného času žádná norma ani zákon nepřikazuje.


Avatar uživatele
Bronzový

Zákon o účetnictví č. 563/1991 Sb, § 11, odstavec 1, písmeno d říká, že účetní doklad musí obsahovat okamžik vyhotovení dokladu.

Výklad tohoto odstavečku je takový, že pokud to technické prostředky umožňují, potom se uvádí jak datum, tak čas vyhotovení dokladu. Tedy uvedení času je dobrovolné.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 413
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.