simonka

Můj bratr je již 6 let rozvedený, soudně požádali o vypořádání SJM, ale jeho bývalá ho ještě nevyplatila

soud ještě nerozhodl o částku, kterou má jeho exmanželka vyplatit mému bratrovi jsu již 6 let rozvedení, on bydlí na ubytovně, která jde do konkurzu a pravděpodobně se bude muset ke konci roku vystěhovat. Nemá kam jít a čeká na peníze aby si mohl koupit malý byt a kam se odstěhoval. Trvá to již 6 let a soud se nemá k určení výše financí k vyplacení. Může zatím požádat o předběžné určení a vyplacení nějaké zálohy než se vše vyřeší. Je bezdomovec ona ho vyhodila odhlásila z trv bydliště atd.

Odpovědi
anonym

Pokud nepodali k soudu žalobu o vypořádání SJM do tří let, mají už smůlu. Hodnotnější majetek se tak automaticky dělí napůl /třeba nemovitosti/ a ostatní věci zůstávají v majetku toho z manželů, u kterého jsou v držení.