možnost záruky

Kamarád v podmínce,kterou byl potrestán u okresního soudu, spáchal přestupek za jízdu pod vlivem návykových látek,soudkyně nyní na v.zasedáni bude rozhodovat,jestli se osvědčil,chtěl bych se za něj zaručit,že již bude konat dle zákonů,jak prosím vás sepsat tuto záruku.děkuji pěkně Přikryl

Odpovědi
standa

Obávám se, že vaše snaha výjde naprázdno…, porušení ´podmínky´ spácháním trestného činu je totiž téměř neomluvitelný problém ☹

Nicméně můžete soudu (pod jednací značkou rozsudku, kterým kamarád dostal tu podmínku) poslat výše zmiňovanou ´záruku´. Žádná předepsaný formát tento úkon nemá, napište to volně a pokud možno se rozepište o jinak bezúhonném životě kamaráda a zkuste nalézt polehčující okolnosti proč vlezl za volant pod ´vlivem´.

Ale upřímně řečeno, spravedlivý soud by toto jednání neměl prominout ! Ale to je jen má domněnka…, třeba budete mít štěstí.