BEAES

Moudrost-jak jí rozumíte?

I ten největší dub byl kdysi jen žalud,který mohl spolknout každý vepřík. (A. Schopenhauer.)

Nejlepší odpověď
annas

Přirozený koloběh života – všechno je realtivní, těžko ovlivnitelné. Člověk přišel na svět, aby žil, pracoval a poznával svět. Poznáním se stává moudrým a snaží se dostat se dál. Svět je naše představa. Stejně tak i i naše představy o moudrosti.

Další odpovědi
quentos

každý se musí do velikosti (zejm. duchovní) vypracovat a vyrůst, nic nepřijde hned a samo…

anonym

Relativitu veličin,zvlášť,když si jeden uvědomí,odkud dub vypadnul.
Doplňuji:
Budoucí dub.