Jako Vůbec

Která jsou pro a proti montovaného domu?

Dobrý den,
uvažujeme o koupi domu. Nedávno jsme narazili na možnost montovaných domů. Vůbec nic o nich ale nevíme. Na stránkách firem které domy dodávají se samozřejmě dočtete jen samou chválu, nikde ale negativa. Máte zkušenosti?
Zajímalo by mě třeba jestli je v ceně domů i zavedení sítí (voda, el. , plyn) nebo jestli se v takovém domě dá navrtat do zdi např držák na oblečení nebo police.

Nejlepší odpověď
Hlada

Výhodou je rychlost stavby, přesnost, pravoúhlost, rovinnost, tenké zdi a z toho vyplývající větší vnitřní prostor. Nevýhodou je vyšší cena, malá tepelná kapacita, menší možnost vlastního uspořádání.
Podmínky je potřeba dohodnout. Zpravidla se cena uvádí za vrchní stavbu. Desku a přivedení sítí si stavebník musí zajistit předem.
Většinou jde o dřevo, takže vrtání a pověšení čehokoli není problém.

Další odpovědi
Edison

To se dozvíš asi spíše u dodavatelů těchto staveb, neb může záležet na konstrukci.

cukrar

není dům, jako dům.
Dobrý montovaný dům bude více tepelně izolován, oproti jiným domům. Výstavba bude rychlejší.
Zavedení sítí určitě nebude v ceně domů, jen napojení, které musíte připravit na svoje náklady, dle požadavků zhotovitele.
Určitě lze v takovém domě připevnit police a věšáky.