Pače

moje auto udela z 0–100km/h za cca 13s. jakou drahu jsem ujel?

da se tohle vypocitat kdyz nejedu konstatni rychlosti? diky
Doplňuji:
mosoj: ??? prosim ?? neucim se nic, jsem davno ze skoly.. jen me to tak napadlo

Nejlepší odpověď
Michal Kole

100 vydělit 13 sekundama to je tzv. zrychlení

a pak vztah s= 1/2 at2 a vyjde dráha

snad jsem to nespletl

Další odpovědi
mosoj

Už by jste se mohli učit něco jiného. Je to rovnoměrně zrychlený pohyb.
tady máš vzorové příklady. Otevři si tu pps.

http://www.uceb­nice.krynicky­.cz/Fyzika/1_Mecha­nika/1_Kinema­tika/1115_Rov­nomerne_zrychle­ny_pohyb_v_pri­kladech_I.pdf
Doplňuji:
Tak to se omlouvám. Podobné žádosti zde byly v poslední době několikrát.