JájsemRaibek

Mohu zkreslit informace o výši IQ, pokud budu záměrně podvádět?

K dotazu mě přivedla předešlá otázka ohledně maximální výše IQ. Koukl jsem tedy na wikipedii a zde se dočetl, že hranice je skoro stejná jak u vyšších tak u nižších hodnot, které dosahuje určité procento populace.
Má otázka však zní, zda bych mohl záměrným špatným odpovídáním zkreslit výsledky testu a tím snížit hranici mého IQ?
Příklad: kolečko, kolečko, kolečko, čtvereček-co sem nepatří a odpovím kolečko.
Nebo jsou testy vytvořeny tak, že i z případným podváděním počítají a výsledky vylučují?

Nejlepší odpověď
klumprt

Čím chytřejší budeš, tím více špatných odpovědí úspěšně rozpoznáš a tím horšího výsledku dosáhneš. Ovšem pokud by se tvé výsledky vyhodnocovaly při vědomí, že ses snažil o co nejhorší odpovědi, dalo by se možná tvé skutečné IQ docela dobře odhadnout. Podle těch otázek, které jsi omylem zodpověděl správně.

Další odpovědi
gecco

Jsou dvě možnosti testování

  • bude tě testovat (resp. test vyhodnocovat) laik – můžeš podváděním uspět při požadavku na snížení výsledku (na zvýšení ne)
  • bude tě testovat psycholog – takové testy probíhají několik hodin (případně i více dní) za různých podminek – neokecáš to – ledaže bys sám byl zkušeným psychologem a ´kolegu´ přečůral…

___
Jo – a pak jsou různé testy na netu, v časopisech… – to je jen pro zábavu a výsledkům věří jen ti s opravdu nevysokým IQ…
😉

štamgast

Ano, tvé IQ bude nižší.