plebs

Mohu veřejně pomlouvat Izrael za bombardování civilistů v Gaze anebo raději držet lajnu?

Zatím 30 tisíc zabitých z toho 20 tisíc žen a dětí USA a ČR plně podporují Izrael / dle odhadu i bombardování / tudíž je nebezpečné mít jiný veřejný názor aby policie nevystrčila tykadla či nikoliv?.

Nejlepší odpověď
elkon

Nemyslím, že to je tvoje věc. Ale můžeš si kecat co chceš. A pokud člověk říká pravdu, není to pomluva. Ať jde o cokoli.

Další odpovědi
Disraeli

Říkat si můžeš co chceš. Ale ono je ÚPLNĚ JEDNO, co je pravda nebo ne. Záleží, kam se orientuje politika/stát. Takže si říkej co chceš, ale k ničemu to nebude.
Podle Západu je Izrael vždycky v právu (ať se děje cokoli). Takže rozuměj, že klidně můžou vylidnit/vyhladit i úplně celou Palestinu.

Ametyst

Můžeš, je to moderní a progresivní. EU přece posílá miliony eur Palestincům. Mlčí o terorismu Hamásu. Ostatně Hamás tuhle válku 7.řijna začal neskutečným zvěrstvy. Měl šance propustit rukojmí a ukončit to. Jenomže těm nezáleží na životech vlastních, ani vlastních lidí. V sanitkách se převážejí zbraně a civilisté jsou živými štíty.
Kdyby se v EU stal teroristický útok, odpověz si sám, s jakou pravděpodobností bude útočit muslim, a s jakou Izraelec.

Emefej

Můžeš, to, že Izrael v Gaze bombarduje (proč?), je fakt, nikoliv pomluva.

Filip84

Ty máš dokonale a naprosto zkurwený život, že máš neutuchající potřebu, pořád, o něčem „veřejně promlouvat“? Nebo proč? Že jsi zjistil, že v Israeli mají také bombu, a na „Arabáče“ páchají genocidu? To všichni vhodní vědí: tj. vědí to všichni, kteří mají potřebu vědět. Ti, co to nevědí, nemají potřebu to vědět.

Chceš se lidem montovat do života? Jsi dlouho nedostal po rypáku, nebo proč? Když to nechtějí vědět, tak to, minimálně, tolleruj a nechej je v tom, že nechtějí vědět, ne?

Nebo k čemu by to Tvé „veřejné promlouvání“, jako, mělo být dobré? Blbý jsi, jak wagon blata, tam si něco přečteš a hned bys to troubil všem okolo? Ale oni Ti o to nestojí, chápeš to? Nestojí.

Prostě já nedokážu odpovídat na otázku, jestli můžeš „veřejně promlouvat“ prakticky o čemkoli, protože nevidím jediný smysl v tom, když, ausgerechnet Ty, budeš veřejně promlouvat.

Jinak asi ne, asi nemůžeš – podle zásady, že kdo je všivák má být chytrý, kdo je hlupák má být poctivý. Ty jsi hlupák, to tu dokazuješ konsistentně, tak drž hubu a krok a dobře se Ti povede, ne?

zjentek

Kdepak mrtví v Gaze… já se už bojím probírat veřejně na př. před Kauflandem kvalitu chleba bo nikdy nevím z jaké je mouky a nechtěl bych zapíchat do nesprávného pytle proto taky potkám- li se tamtéž náhodně s občanem a třeba i na slovíčko preventivně raději hned volím drobnou milosrdnou lež se slovy Fialu jsem volil a nakonec se jako slušný a spořádaný občan rozloučím pozdravem sláva Ukrajině a jdu si po svých.

da ny

Mně se to také nelíbí (jsem na to „malý pán“, potřeba komentovat situaci,
zabývat se jí, se nedostavila).
ALE….
Čti a možná „pochopíš/poro­zumíš"… … I obě strany. KTERÁ JE HORŠÍ:
KDO se brání, KDO útočí? A jak i proč …..:/
Na izraelská města padaly desítky raket z Pásma Gazy. Do izraelského území mělo vniknout několik palestinských komand, která začala střílet po civilistech. Na internetu okamžitě začala kolovat videa ukazující ulice poseté mrtvými těly.
„KDYŽ SE KÁCÍ LES, LÉTAJÍ TŘÍSKY.“
Izrael přece podporujeme, od počátku vzniku státu (letadla 1948/49).

NÁBOŽENSKÝ FANATISMUS rozděluje svět, je nebezpečný.
Izraelsko-palestinský konflikt je dlouhodobě trvající národnostní konflikt mezi Izraelci a Palestinci.
VĚTŠINA muslimských zemí na Blízkém východě nadále vnímá Izrael jako narušitele náboženské i územní integrity
Už přes sto let bují u pobřeží Středozemního moře mocenské, válečné a náboženské spory mezi Araby a Židy. Dvě frakce, Izrael a Palestina, se navzájem považují za okupanty a agresory.
Páteř obranného systému Izraele tvoří systém Železná kopule (Iron Dome), který dokáže sestřelit nepřátelské rakety ještě předtím, než dopadnou na cíl. Účinnost systému je zhruba 90 %.
NA ZÁKEŘNOST Izrael, dostatečně připraven nebyl (viz Ametyst)
HISTORIE
Po první světové válce se rozpadla Osmanská říše, a oblast Palestiny tak přešla pod vládu Spojeného království. V roce 1920 vznikl takzvaný Britský mandát Palestina, na jehož správě se mohli do určité míry podílet Arabové i Židé.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Izrael
Už tehdy ale v oblasti plály brutální spory mezi oběma etniky.
Velká Británie po krvavých střetech raději po druhé světové válce delegovala ZODPOVĚDNOST za Palestinu na OSN.
OSN se rozhodla posvětit vznik samostatného státu Izrael. Židé dostali do správy svůj stát oficiálně 14. května 1948, v té době přitom žilo v oblasti Palestiny dvakrát více Arabů než Židů.
Islámské státy NECHTĚLY rozhodnutí OSN PŘIJMOUT den po vyhlášení nezávislosti na Izrael zaútočily. Židé se ale dokázali prudké ofenzivě ubránit, a to i díky dodávce československých letadel. I proto jsou dodnes vztahy Česka a Izraele na velmi dobré úrovni.
Islámské státy na Blízkém východě nechtěly rozhodnutí OSN přijmout a den po vyhlášení nezávislosti na Izrael zaútočily. Židé se ale dokázali prudké ofenzivě ubránit, a to i díky dodávce československých letadel. I proto jsou dodnes vztahy Česka a Izraele na velmi dobré úrovni.
PALESTINA je geografické označení území na Blízkém východě mezi břehem Středozemního moře a řekou Jordán. Palestinou se ale také označuje stát, který se vedle Izraele v oblasti rozkládá. Jeho obyvatelstvo tvoří převážně arabští muslimové. Stát Palestina byl vyhlášen v roce 1988 a skládá se ze dvou částí:
• Pásmo Gazy – úzký územní pás, který leží u hranice Izraele a Egypta. V oblasti žije bezmála dva miliony Palestinců.
• Západní břeh Jordánu – druhá část státu Palestina, která se nachází na východě Izraele. Krom židovské země toto území sousedí s Jordánskem, které se považuje stejně jako Egypt za spojence Izraele
https://cnn.i­prima.cz/preh­ledne-izrael-versus-palestina-v-cem-spociva-stalety-mocensky-konflikt-a-jak-se-situace-vyhrotila-25539
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ham%C3%A1s

plebs

Ametyst nemohu se správně orientovat u RF je to jasné jak pravil / slavný sportovec lovec puků z města perníku budoucí senátor/ všichni občané Ruska mají vinu za okupaci a zvěrstva na UA proto mohu nadávat na všechny rusáky mimo Navalného. Zatím bylo na UA od napadení RF zabito 528 dětí a 1230zraněno / ČTK dne 28.2.24 /.
USA ministr obrany Austin dne 29.2.24 ve sněmovně uvedl, od 7.10.23 bylo zabito na palestinském území více jak 25 tisíc žen a dětí a je to skutečnost USA mají nejlepší zpravodajské služby na světě. Prostořeký starosta člen ODS měl názor jsou to opice vybombardovat. Proto většina Čechů podporuje Izrael poněvadž Palestinci mají jinou barvu pleti, řeč, víru a jsou jiného smyšlení.

Pepa25

https://www.chris­tnet.eu/clanky/6935/po­litika_zub_za_zu­b_odporuje_evan­geliu_i_zdrave­mu_rozumu.url

Ametyst

Zdravému rozumu neodporuje. Protože zdravý rozum ví, kdo je agresor, a kdo si začal. Pokud se oběť změní na agresora v očích morálně nadřazených, je to špatně. Kdo ve své choromyslnosti soudí oběť, která se brání?