Avatar uživatele
Hanuljak

Mohu se zeptat, co vás nejvíce trápí na ČD? Naopak, co si myslíte, že se v posledních letech povedlo?

Kdybyste vedli ČD na co byste se zaměřili. Zajímá mě názor běžných cestujících, kteří využívají služeb ČD. Moc děkuji za odpovědi.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? klumprt, Michala11 před 1756 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Na ČD mně netrápí vůbec nic. Nikdy bych ČD nevedl.. V posledních letech se jim povedlo opravit u nás koleje a nádraží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Tak zpoždění do 10 minut je stále naprosto běžnou věcí. To se ale dá vždycky svést na někoho jiného.
Co mi vadí je, že v některých vozech se pořád cítím jako ve chlívě. Jistěže za to můžou především někteří spolucestující, nicméně trochu větší důraz na čistotu, častější a důkladnější úklid, pravidelná výměna potahů sedaček, důkladné čištění oken zanešených jakousi rezatou špínou, by snad bylo možno požadovat.
Dále někteří průvodčí, zejména na regionálních spojích, svým vzhledem a upraveností nepřispívají dobrmu dojmu z Českých drah.

Na druhé straně velmi pozitivně hodnotím možnost koupit si jízdenku přes internet nebo mobilní aplikaci (např. cestou na nádraží) a následně ve vlaku předkládat pouze IN kartu. Tady jsou ČD skutečně ve 21. století.
Dále v některých expresních spojích jsem se cítil velmi dobře, navzdory tomu, co jsem psal na začátku. Např. Západočeský expres můžu doporučit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

Vadí mi jejich chvástání o bezbariérové dopravě. Jako vozíčkář je téměř nemožné stále jezdit vlakem. Informovat ČD tři dny dopředu, že pojedu a pak když přijdu na nádraží mávají na mě papírem, že moje cesta byla zamítnuta. O čemž mi nikdo za ty tři dny nedá vědět…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

vadí vlastně jen cena jízdenky – není výhodná pokud se nesnažíte prodrat slevovým systémem vázaným na jejich kartu který předpokládá „že rozhodně nechcete slevu zadarmo“. Ceny jsou každopádně i se slevami nastaveny tak, že se s už jen tříčlennou rodinou vlakem jezdit nevyplatí a vyjde tak na prakticky na stejno vzít to autem a užívat si komfortu zavazadlového prostoru a možnosti dopravit se odkudkoliv kamkoliv bez přestupování.

Něco jiného jsou hlavní tahy kde působí a jezdí i konkurence, tam se české dráhy snaží mnohem víc, zaujmout kvalitou i cenou. Na těchto tazích mají ČD/RegioJet/LEO ještě smysl, jinak spíš ne.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

vadí vlastně jen cena jízdenky. Ta je nastavena tak, že se s tříčlennou rodinou vlakem jezdit nevyplatí a vyjde tak na prakticky na stejno vzít to autem a užívat si komfortu zavazadlového prostoru a možnosti dopravit se odkudkoliv kamkoliv bez přestupování.

před 1754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Drape

Koleje a nádraží nemají na starosti ČD, nýbrž SŽDC.

před 1756 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek