Rendanfuls

Mohu se hlásit na vysokou školu, když jsem opakoval ročník na gymnáziu, a pokud ano, bude to mít nějaký dopad?

Minulý rok mě vyhodili z gymnázia (celkem prestižního) a přešel jsem na jiné, na kterém teď opakuji ročník a zajímalo by mě jestli se ještě mohu hlásit na vysokou školu (konkrétně obor žurnalistika).

Nejlepší odpověď
gecco

Aby ses mohl přihlásit na VŠ, musíš mít dokončené středoškolské vzdělání včetně úspěšně složené maturity – je přitom jedno, jak dlouho jsi SŠ studoval a kolik jsi vystřídal škol.
Takže ano.
😉
Jestli bude mít opakování ročníku nějaký dopad na průběh a výsledek přijímacího řízení záleží na konkrétní škole (a posouzení přijímací komise), to ti nikdo ´odsud´ neřekne – ale obvykle má na (ne)přijetí největší vliv přijímací řízení.